Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowa, elektryczna oś o zwiększonym zasięgu
Utworzona: 2022-09-23

Na targach transportowych IAA w Hanowerze w firma Volvo Trucks zaprezentowała całkowicie nową, elektryczną oś tylną. Uwalniając miejsce na większą liczbę baterii, nowa oś wydłuża zasięg akumulatorowych samochodów ciężarowych Volvo.

Obecna oferta Volvo obejmuje sześć różnych seryjnie produkowanych modeli ciężarówek elektrycznych. Nowa elektryczna umożliwia pozwala zmieścić więcej baterii dzięki zamontowaniu silników elektrycznych i przekładni w tylnej osi. Więcej baterii to większy zasięg, co umożliwia realizację przewozów długodystansowych. W elektrycznych ciężarówkach zasilanych ogniwami paliwowymi, które zostaną wprowadzone na rynek w drugiej połowie tej dekady, dodatkowa przestrzeń przydaje się do montażu innych komponentów.

To przełom dla elektrycznych samochodów ciężarowych i wyraźny sygnał, że w niedalekiej przyszłości potrzebna będzie duża liczba publicznych stacji szybkiego ładowania samochodów ciężarowych, nie tylko przy autostradach mówi Jessica Sandström, SvP Global Product Management w Volvo Trucks.
Za kilka lat Volvo Trucks rozpocznie seryjną produkcję samochodów ciężarowych z nową osią elektryczną, która uzupełni obecną gamę samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym.

Producent realizuje trzytorową strategię osiągnięcia zerowej emisji, napęd akumulatorowy, wodorowe ogniwa paliwowe i silniki spalinowe zasilane paliwami odnawialnym, takimi jak biogaz, HVO, a nawet zielony wodór.

W celu przeciwdziałania zmianom klimatu potrzebne są różne rozwiązania techniczne, ponieważ dostępność infrastruktury energetycznej i paliwowej różni się w zależności od kraju i regionu, a wymogi w tym zakresie zależą od specyfiki zadań transportowych podsumowuje Jessica Sandström.Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels