Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Trzyosiowe ciągniki na czele lekkich zestawów
Utworzona: 2022-08-08

Zamówione przez firmę Laude Smart Intermodal trzyosiowe ciągniki siodłowe IVECO S-WAY o specjalnej konstrukcji pozwalają na uzyskanie niskiej masy własnej zestawu drogowego. Pojazdy wykonują przewozy w ramach nowatorskiego intermodalnego systemu logistycznego.

REKLAMA
Firma Laude Smart Intermodal opracowała i opatentowała innowacyjny sposób przewozu ładunków w kontenerach stalowych typu swap body, które m.in. eliminują koszty opakowań, zabezpieczeń towaru oraz przeładunków, a jednocześnie umożliwiają zwiększenie tonażu przewożonych ładunków. Możliwe jest załadowanie do 14 europalet na jednym poziomie (standardowo w kontenerze 20-stopowym mieści się o 27% mniej), a całkowita masa załadowanego towaru może wynieść aż 30,5 t (o 20% więcej od ładowności standardowych kontenerów 20'). Umożliwia to osiąganie znacznych oszczędności w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami stosowanymi w transporcie drogowym oraz kolejowym z wykorzystaniem uniwersalnych wagonów.


Aby móc sprawnie i wydajnie przewozić tego typu kontenery drogami publicznymi bezpośrednio do klientów, Laude Smart Intermodal potrzebuje dużej floty zarówno ciągników siodłowych, jak i zestawów do przewozu swap body. W tym celu przewoźnik zamówił 68 ciągników IVECO S-WAY wyposażonych w dodatkową trzecią oś zamontowaną przed osią napędową. Firmie zależało na uzyskaniu niskiej masy własnej zespołu pojazdów, zwiększeniu ładowności oraz na wysokiej mocy jednostki napędowej.


Pojazdy będą kursowały na stosunkowo krótkich trasach, dlatego możliwa była rezygnacja z dodatkowego wyposażenia i tym samym zredukowanie masy zestawu. Temu celowi służy także zastosowanie lekkiej trzeciej osi, a także wyposażenie kół w obręcze z aluminium. IVECO zaoferowało również wyjątkowo lekki, 11-litrowy silnik o mocy aż 480 KM, który współpracuje z wydajnymi i zapewniającymi optymalne zużycie paliwa zautomatyzowanymi skrzyniami biegów Hi-TroniX z funkcją wykorzystania bezwładności pojazdu Eco-Roll.

Firma Laude Smart Intermodal dysponuje także sześcioma IVECO X-WAY wyposażonymi w różnego typu zabudowy oraz żurawie umożliwiające przewóz i układanie specjalnych stalowych płyt drogowych. Wszystkie pojazdy IVECO są objęte pięcioletnim kontraktem serwisowym 3XL-LIFE. Oprócz 68 ciągników siodłowych, przewoźnik zamówił także 8 podwozi S-WAY wyposażonych przez WESOB w specjalnie opracowany dla tego klienta system do przewozu nadwozi wymiennych.

Laude Smart Intermodal jest stałym klientem IVECO, użytkuje ok. 40 ciągników siodłowych tej marki, jedno podwozie pod kontenery typu swap body, a także 8 szt. pojazdów IVECO Trakker i X-WAY z napędem 6x4 i żurawiami załadunkowymi.

Partia pojazdów, składająca się z 10 ciągników S-WAY, została uroczyście przekazana przedstawicielom firmy Laude Smart Intermodal w lipcu w siedzibie IVECO Truck Nord Center w Lubiczu koło Torunia. Kolejne zamówione pojazdy trafią do floty przewoźnika już w sierpniu br.

Źródło: IVECO Poland
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Colian Logistic sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels