Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Polscy przewoźnicy zaostrzają protest na granicy z Ukrainą. Zapowiedzieli blokadę w Medyce
Utworzona: 2023-11-15

Od 6 listopada 2023 roku polscy przewoźnicy blokują trzy przejścia graniczne z Ukrainą - Dorohusk, Korczową i Hrebennem. Po poniedziałkowym spotkaniu (13 listopada br.) ze stroną ukraińską, podczas którego nie udało się wypracować porozumienia, przewoźnicy poinformowali o kolejnych krokach.

Polscy przewoźnicy na wspomnianych przejściach granicznych przepuszczają tylko pojazdy osobowe, autobusy, transporty żywych zwierząt, pomoc humanitarną oraz wojskową. Powodem protestu jest nadmierna konkurencja po liberalizacji transportu międzynarodowego pomiędzy Ukrainą a krajami Unii Europejskiej. Przewoźnicy domagają się przywrócenia systemu zezwoleń dla strony ukraińskiej, zakazu rejestracji w Polsce firm spoza Unii, wydzielonej kolejki dla samochodów z rejestracjami UE oraz osobnej dla pustych ciężarówek. Protest na granicy z Ukrainą eskaluje. Związek Przewoźników Drogowych Słowacji (UNAS) rozważa przyłączenie się do polskich przewoźników i grozi zablokowaniem granicy od swojej strony.

Od dzisiaj, 15 listopada br. do protestu przyłącza się Podkarpacka Oszukana Wieś. Natomiast od najbliższego poniedziałku, 20 listopada br. blokowane będzie także przejście graniczne w Medyce, co zostało oficjalnie zgłoszone.

Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels