Josephs.ScotBorowiak Properties LtdToll House Properties Ltd

Przesłuchania kierowców w Gräfenhausen

Utworzona: 2023-08-16


W ostatnich dniach w miejscu strajku pojawili się funkcjonariusze policji, którzy identyfikują wszystkich kierowców i proponują im złożenie zeznań w toczącym się przeciwko nim postępowaniu karnym.

Do tej pory kierowcy słyszeli o stawianych im zarzutach karnych tylko z mediów. Poprosili więc o wsparcie przedstawiciela fundacji Road Transport Due Diligence (RTDD), aby wystąpił w roli ich rzecznika i negocjatora. W związku z tym, że nie znają oni dokładnych zarzutów, RTDD zaleciło, aby składali zeznania na policji tylko w obecności prawnika. Z prawnego punktu widzenia w takiej procedurze nie jest możliwe, aby wszyscy kierowcy byli reprezentowani przez tego samego adwokata. Zasady te obowiązują w celu zapobiegania konfliktom interesów w postępowaniu karnym, w którym wiele osób jest oskarżonych o to samo naruszenie. Poszczególni kierowcy chętnie dzielą się swoimi historiami z władzami, ale muszą najpierw zatrudnić prawnika. To może wymagać dwóch autobusów prawników, aby wesprzeć kierowców i proces może trwać tygodnie lub miesiące i nie pomoże rozwiązać obecnej, dość napiętej już sytuacji.
Do ulubionych

Komentarze (130)

~Mar
2 lat temu
Zastanawia mnie czy istnienie tego rodzaju przedsiębiorstw nie uprawnia do postawienia tezy że ITD, urząd powołany do nadzoru i kontroli działalności koncesjonowanej jest zbędny? Jest też określenie w prawie, zorganizowana grupa przestepcza o charakterze mafijnym. Jak myślicie, czy ITD nie doszukało się nieprawidłowości czy też nie może tego zrobić z powodu tak zwanej "kruszy"?
~Krzysiek
2 lat temu
Mar. jeśli Pan cie oszukał lub cie oszukuje szukasz pomocy w sodzie. itd nie szantaż jeśli nie zapłaci to ty lisingwe auto zabierzesz.
~Krzysiek
2 lat temu
Pastuchy so przez agencje zatrudnani. Jak Polacy u Niemca czy w holandi. Agencja ich kroi ostro. A pastuch myśli że właściciel firmy ich okrada.
~Krzysiek
2 lat temu
Pierwszy strajk może i pasuchom agencja nie wypaliła kasy ale szantażem hawiry w gruzi se postawili. Następni też tak chco. Tym się żeby na kozie omkno.
~Kris
2 lat temu
No i własciwie temat mozna uznac za zamknięty. mazur zgłosił sprawę do niemieckiej prokuratury ci teraz musza poszukac 100 prawników i 100 tłumaczy zeby dowiedziec się o co biega. leasing jak chce odzyskac auta musi wyje. bac kozo. jebców z aut. Tamci nie pracują więc nie zarabiają. Za chwilę skonczy się zarcie i w klapkach będą wracać na stepy. Mazur ma na wszystko wyje. bane.
Zobacz cały wątek
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY, OPINIE i RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels