Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ruszyły zapisy do XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Utworzona: 2023-01-17


Do udziału w Mistrzostwach mogą zgłaszać się dwuosobowe zespoły uczniowskie ze średnich szkół samochodowych oraz mechanicy zawodowi.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń zarówno uczniów samochodowych szkół średnich, jak i zawodowych mechaników. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to edukacja u najlepszych – ekspertów, naszych Partnerów. To także możliwość wymiany doświadczeń i sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Stawiamy na edukację, ale nie zabraknie też dobrej energii. Serdecznie zapraszamy do zapisów mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbędą się w 7. kategoriach:

🚩 Młody Mechanik
🚩 Mechanik Zawodowy
🚩 Elektromobilni
🚩 Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
🚩 Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
🚩 Młody Mechanik Motocyklowy – ta kategoria pojawiła się w 2022 r. po raz pierwszy
🚩 Młody Lakiernik

Od 2023 roku kategoria Młody Lakiernik powraca po krótkiej przerwie jako jedna z kategorii Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a wraz z nią pojawia się nowy partner – Axalta Coating Systems i jej marka Standox.

Doradca serwisowy i aktywne przyjęcie do serwisu

Aktywne przyjęcie do serwisu to motyw przewodni XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Kwestia przestrzegania określonych procedur w tym zakresie będzie obecna niemal w każdej konkurencji praktycznej rozgrywanej podczas finałów. Celem organizatorów i Partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest wypracowanie, zwłaszcza u młodych mechaników, określonych nawyków, które są wyznacznikiem profesjonalnego przyjęcia pojazdu do warsztatu, a przyszłości wprowadzenie na rynek nowego zawodu – doradcy serwisowego

Podstawowa diagnostyka układu hamulcowego, oględziny opon, stanu wycieraczek czy poziomu oleju powinno być standardem, a kierowca powinien otrzymać od mechanika listę podstawowych usterek, które należy usunąć, czy sugestię o potrzebie wymiany wycieraczek. To doskonały sposób na wypracowanie lojalności klienta i zwiększenie przychodów warsztatu mówi Grzegorz Duda.

Akcje specjalne

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to także akcje specjalne, dzięki którym uczestnicy przygotowują się do udziału w eliminacjach i finałach korzystając z materiałów edukacyjnych Partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników dostępnych online za pośrednictwem Akademii Młodego Mechanika. Akcje specjalne to także szansa na uzyskanie tzw. „zielonej kraty” – możliwości uczestnictwa w finałach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników bez względu na wynik eliminacji.

Oprócz akcji PLATINUM CARD marki PLATINUM ORLEN OIL podczas tegorocznej edycji Mistrzostw ponownie odbędzie się „Akcja Filtracja” marki FILTRON. „Akcja Filtracja” to edukacja w zakresie procesów filtracji samochodowej, produktów i ich właściwości, odpowiedniego doboru filtra do danego modelu samochodu, ale nie tylko. Marka FILTRON kładzie także szczególny nacisk aspekty związane z obsługą klienta czy wpływu filtracji na środowisko i zdrowia pasażerów.

Akcje specjalne przygotowują też pozostali Partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – Naładuj się Wiedzą z Vartą, Moje NEO Tools, Zielona Karta John Deere, a także Anwil – Nawozimy z klasą.

Haromonogram XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 • Zapisy – 16 stycznia 2023 r.
 • Półfinały online – 10 marca 2023 r. godzina 12:00 – Targi Edukacyjne w Poznaniu
 • Finały – 30 marca – 2 kwietnia 2023 r. – Poznań Motor Show.

 • Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

  Szczególnie cenne, świadczące o randze Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są patronaty honorowe: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz szeregu instytucji rządowych i branżowych.

  Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie ➡ mistrzostwamechanikow.pl oraz na ➡ www.facebook.com

  Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika
  akademiamlodegomechanika.pl

  Źródło: Mistrzostwa Mechaników
  Do ulubionych
  FIRMOWY SPOTLIGHT
  PST OST SPED SP. Z O.O.


  NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

  NASZE WYWIADY

  OPINIE

  NASZE RELACJE

  Photo by Josh Hild from Pexels