Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Mistrzostwa Mechaników - zapisy, nowe kategorie, atrakcje i partnerzy

Utworzona: 2024-01-22


Zapisy ruszyły już 16 stycznia 2024 r., a finały odbędą się w dniach 4-7 kwietnia podczas Poznań Motor Show.

Każda kolejna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników to nowe możliwości edukacyjne, kategorie, konkurencje, wydarzenia towarzyszące i nowi partnerzy. Tak będzie i teraz. Nowi uczestnicy z pewnością się nie zawiodą, a stali bywalcy nie będą się nudzić.

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to sporo nowości i niespodzianek. Nie możemy na razie zdradzić wszystkich szczegółów, ale gwarantujemy, że będzie ciekawie. Przygotowujemy szereg nowych aktywności, które pozwolą uczestnikom podnieść kwalifikacje, poznać możliwości rozwoju w motoryzacji, a być może wybrać kierunek, w którym chcą się specjalizować zapowiada Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to projekt edukacyjny gromadzący licznych partnerów i ekspertów, bez których wydarzenie nie mogłoby by się odbyć na tak wielką skalę. To firmy m.in. z branży motoryzacyjnej, edukacyjnej czy IT, które dbają o edukację uczestników Mistrzostw dostarczając materiały szkoleniowe i przygotowując konkurencje praktyczne.

Partnerem strategicznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest ORLEN OIL, który rozwija wiedzę młodych i zawodowych mechaników w zakresie środków smarowych stosowanych w motoryzacji. Ambasadorzy marki - Robert Kubica, Kuba Przygoński, Bartosz Zmarzlik, Miko Marczyk i Kajetan Kajetanowicz – kibicują uczestnikom Mistrzostw, przygotowują dla nich konkurencje praktyczne i dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kategorie Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie wyjątkowa pod względem kategorii, w których zostaną rozegrane finały. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród 9. kategorii, wśród których dwie to tegoroczna nowość:
● Młody Instalator LPG
● Młody Detailer

Pozostałe są już znane z wcześniejszych edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników:
● Młody Mechanik
● Mechanik Zawodowy
● Elektromobilni
● Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
● Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
● Młody Mechanik Motocyklowy
● Młody Lakiernik

Akcje specjalne

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to także akcje specjalne, które co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To nie tylko szansa na poszerzenie wiedzy, ale także na zdobycie tzw. „zielonej karty” – udziału w finałach bez względu na wynik eliminacji. Akcje specjalne to szansa, zwłaszcza dla młodych mechaników, na edukację z różnych obszarów motoryzacji i wiedza często wykraczająca poza szkolne programy.

Oferta przygotowana przez partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników to:
● Akcja Filtracja
● Moje Neo
● ORLEN OIL Card
● Naładuj się Wiedzą
● Zielona Karta John Deere
● Wiedza z powerem
● Skok do elektromobilności
● Skrzynia Wiedzy
● Karta Integra
● Zaangażowani w części
● Wodorowa Przyszłość

Akademia Młodego Mechanika

Akademia Młodego Mechanika to nieodłączny element Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. To dzięki materiałom edukacyjnym przygotowanym przez partnerów Mistrzostw uczestnicy przygotowują się do finałowej rozgrywki. W ciągu całego roku Akademia organizuje zajęcia, warsztaty i wydarzenia, w trakcie których młodzi ludzie zdobywają wiedzę praktyczną. Cykliczne spotkania i prezentacje pozwalają uczestnikom odkryć, jakie możliwości stwarza współczesna mechanika.

Młodzi ludzie, którzy dołączą do Akademii Młodego Mechanika oraz wezmą udział w naszej Akcji Filtracji zyskają dostęp do wiedzy, którą będą mogli wykorzystać w przyszłej karierze zawodowej. Jest to o tyle ważniejsze, że w świecie filtrów nie brakuje nowości i innowacyjnych technologii. Dlatego serdecznie zachęcamy młodych ludzi, by przyłączyli się i skorzystali z tej szansy mówi Paweł Grześkowiak, menedżer marki FILTRON.
W ciągu minionego roku Akademia Młodego Mechanika wraz z jej Ambasadorem Grzegorzem Dudą i partnerami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odwiedziła szkoły m.in. w Białymstoku i Lublinie. Organizatorzy Mistrzostw zainaugurowali także nowy projekt – Akademia Młodego Mechanika On Tour - który rozpoczął się spotkaniem szkoleniowym w siedzibie Warsztatu Samochodowego Momot w Zawadzie koło Zamościa, z udziałem firm CS-II Europe, The Wrap Center, Anest Iwata Polska i FLEX Detailing.

W dłuższą trasę po Polsce w ramach promocji XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników Akademia wyruszy 25 lutego z Garażu Dudy w Ryglicach i zakończy 1 marca w Gdańsku. Spotkania odbędą się w szkołach, warsztatach samochodowych oraz u ambasadorów i partnerów mistrzostw. Podczas trasy odwiedzimy także Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie podczas Poznań Motor Show oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej odbędzie się finał Mistrzostw.

Harmonogram XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

🖋Zapisy – 16 stycznia 2024 r.
💻Półfinały online – 8 marca 2024 r.
🥇Finały – 4-7 kwietnia 2024 r. - Poznań Motor Show

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników ⬅TUTAJ.

Zapisy do Mistrzostw poprzez Akademię Młodego Mechanika
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels