Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

IVECO + Eni na rzecz zrównoważonych pojazdów użytkowych
Utworzona: 2022-08-10

Obie firmy ogłosiły podpisanie listu intencyjnego w sprawie możliwości współpracy w dziedzinie inicjatyw na rzecz zrównoważonego transportu w sektorze pojazdów użytkowych w Europie oraz przyspieszenia dekarbonizacji transportu.

Fiemy zamierzają określić założenia zintegrowanej platformy transportu zrównoważonego dla flot komercyjnych, w ramach której będą oferowane innowacyjne pojazdy napędzane biopaliwami i zrównoważonymi nośnikami energii (biopaliwo HVO, biometan, wodór oraz energia elektryczna) oraz powiązana infrastruktura.

Obszary współpracy przewidziane w liście intencyjnym obejmują dostarczanie przez firmę Eni 100% biopaliwa HVO dla samochodów ciężarowych IVECO wyposażonych w odpowiednie silniki. Wysokiej jakości biopaliwo HVO może być stosowane we wszystkich najnowszych silnikach wysokoprężnych. Jest to wysokiej jakości biopaliwo pozyskiwane z materiałów pochodzenia roślinnego i odpadów produkowane przy użyciu autorskiej technologii Ecofining™ w biorafineriach firmy Eni w Wenecji i w Gela na Sycylii. 100% paliwo HVO umożliwia redukcję emisji CO2 o 60-90% (w przeliczeniu na cały cykl życia) w porównaniu ze standardową mieszanką paliw kopalnych.

Ponadto obie firmy zamierzają zwiększyć dostępność rynkową biometanu, paliwa odnawialnego wytwarzanego z odpadów rolno-przemysłowych, które może być oferowane zarówno w postaci sprężonej (CNG), jak i skroplonej (LNG). Będzie to możliwe dzięki partnerstwom na terenie Włoch i za granicą. Niewyłączna współpraca obejmuje również inicjatywy na rzecz pojazdów zasilanych akumulatorami i wodorowymi ogniwami paliwowymi, a także związanej z nimi infrastruktury. IVECO planuje wprowadzić na rynek nowe modele akumulatorów, a następnie modele z wodorowymi ogniwami paliwowymi, podczas gdy Eni planuje stworzenie sieci punktów ładowania. Stacja Eni Live w San Giuliano, niedaleko Mestre (Wenecja), jest pierwszą stacją tankowania wodoru na obszarze miejskim we Włoszech; kolejna ma powstać w San Donato Milanese w prowincji Mediolan.

Źródło: Iveco
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels