Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Montaż platformy towarowej w magazynie

Sprawnie funkcjonujący magazyn to w dzisiejszych czasach konieczność, aby przedsiębiorstwo przynosiło zysk. Bez względu na to, czy jest to magazyn produkcyjny, dystrybucyjny czy logistyczny, odpowiednia organizacja transportu pionowego jest niezwykle ważna. W Polsce, wraz z rozwojem przemysłu, wytrzymała i wydajna platforma towarowa stała się nieodzownym narzędziem dla każdej branży.

Dlaczego opłaca się wybrać platformę towarową i jak przyspiesza ona pracę magazynu?


Dźwigi towarowe i windy towarowo-osobowe są obecnie jednym z powszechnie stosowanych urządzeń w przemyśle i logistyce, bo towar z regału magazynowego musi być szybko dostarczony! Ciężkie materiały i towary o dużych gabarytach, potrzebne do produkcji lub dostaw, po wciśnięciu jednego przycisku na panelu sterowania, są szybko i bezpiecznie podnoszone i opuszczane za pomocą platform towarowych. Przyjrzyjmy się zatem bliżej kwestii - dlaczego opłaca się wybrać platformę towarową i jak montaż dźwigu wpływa na pracę magazynu.
  • Magazynowanie towarów
  • Windy towarowe magazynowe
  • Platforma towarowa w hali magazynowej - zalety.
  • Winda towarowa w magazynie - podsumowanie

Magazynowanie towarów

Magazynowanie to taka branża, gdzie występuje wiele problemów i zagrożeń, które wymagają starannego zarządzania bezpieczeństwem w celu zapobiegania wypadkom wśród pracowników i uszkodzeniom przechowywanych towarów i materiałów. Magazyn mieści zazwyczaj dużą ilość towaru i aby każdy z produktów mógł znaleźć się w odpowiednim miejscu, należy bez wątpienia wykorzystać profesjonalny sprzęt. Jedną z podstawowych maszyn na wielu magazynach, które mają dużo miejsca do wykonywania manewrów, jest wózek widłowy unoszący, spalinowy lub elektryczny.

Jednak obecnie, wózek widłowy na wyposażeniu magazynu to tylko połowa sukcesu, bo potrzebny jest też doświadczony pracownik z uprawnieniami UDT, który będzie mógł go bezpiecznie obsługiwać. Nie można bowiem zapominać, że za każdym razem, gdy pracownicy za pomocą wózków podnoszą ciężkie ładunki, istnieje olbrzymie ryzyko, że pakunek stanie się niestabilny i spadnie i ulegnie zniszczeniu, albo co gorsza, spowoduje poważne obrażenia u pracownika. Warto więc mieć na uwadze fakt, że istnieje alternatywa dla wózków widłowych, która może zwiększyć zarówno bezpieczeństwo pracowników, jak i wydajność magazynu.

Każdy magazyn jest wyjątkowy pod względem konstrukcji, wyposażenia i działania. Jednak obecnie platforma towarowa jest jedną z powszechnych maszyn potrzebnych do zwiększenia bezpieczeństwa, zarówno pracy ludzi, jak i prowadzenia samej działalności. Biorąc pod uwagę wymagania przestrzenne magazynu, wymóg śledzenie zapasów, a także dostępne zasoby ludzkie - podnoszenie ciężkich przedmiotów na znaczne wysokości jest niekiedy możliwe tylko za pomocą platformy magazynowej. Także w przypadku modernizacji magazynu, przy zwiększaniu cennej powierzchni składowania, windy towarowo-magazynowe w połączeniu z pomostami i antresolami magazynowymi, znacząco wpływają na funkcjonalność i bezpieczeństwo całego obiektu.

Windy towarowe magazynowe

Platforma towarowa jest prostym i niezawodnym rozwiązaniem do transportu pionowego towarów między kondygnacjami. Windy towarowe poruszają się mniejszą prędkością niż dźwigi osobowe, ale zostały zaprojektowane tak, aby przewozić ciężkie i duże ładunki. Wypada dodać, że niektóre dźwigi towarowe umożliwiają również jednoczesny przewóz osób i towarów. Choć platformy towarowe są zwykle projektowane pod kątem praktyczności, a nie estetycznego wyglądu, to podnośniki te mogą przetrwać znacznie trudniejsze warunki pracy w środowiskach przemysłowych, a także ciągły załadunek i rozładunek ciężkich przedmiotów.

Oprócz magazynów, platformy towarowe są instalowane w wielu halach przemysłowych, bo posiadanie urządzenia dźwigowego do przenoszenia dużych i ciężkich towarów jest bardziej wydajne i opłacalne. Mimo że, windy towarowe można zamontować niemal w każdym budynku, aby szybko i bezpiecznie przemieszczać między piętrami wszelkiego rodzaju towary w: hotelach, biurach i nawet w domach prywatnych, to trzeba wiedzieć, że platformy towarowe dla fabryk i magazynów mają zupełnie inny zestaw “wyzwań’, tzn. udźwig i wysokość podnoszenia, niż małe dźwigi do użytku domowego. Obecnie produkowane dźwigi towarowe to urządzenia umożliwiające transport pionowy na wysokość 24 metrów i zapewniające udźwig nawet do 10 000 kg.

Platforma towarowa w hali magazynowej - zalety

Jak montaż dźwigu wpływa na pracę magazynu? Jak platforma towarowa przyspiesza pracę magazynu? Platformy towarowe są łatwe w instalacji i mogą zostać szybko zamontowane w dowolnym miejscu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu, w nowym i w istniejącym już magazynie. Dodatkowo, w przypadku dźwigów towarowych, potrzeba jest mniej miejsca na samą instalację, co z kolei pozwala zaoszczędzić cenną powierzchnię magazynową. Podczas montażu windy towarowej wykonywane są zazwyczaj minimalne prace budowlane, które zwykle nie zakłócają codziennej pracy przedsiębiorstwa.

Korzystne w montażu dźwigów towarowych jest też to, że można je instalować w szybie żelbetowym, ale mogą też być zamkniętą, samonośną konstrukcją. Co więcej, ten rodzaj urządzeń dźwigowych ma minimalne wymagania wobec podszybia i nadszybia i może być montowany bezpośrednio przy liniach produkcyjnych i antresolach, co z pewnością ułatwia przepływ: towarów, materiałów i surowców. Platformy towarowe sprawdzą się w tych lokalizacjach, bo umożliwiają szybki transport pionowy dużej ilości materiałów i produktów za jednym razem, bo powierzchnia platformy nie musi ograniczać się do wielkości jednej palety.

Z racji tego, że bezpieczeństwo podczas podnoszenia jest kluczowe, to trzeba dodać, że kolejną korzyścią z zainstalowania platformy towarowej na magazynie, jest możliwość uzyskania właściwego poziomu komfortu w miejscu pracy. Z racji tego, że urządzenie dźwigowe wykonuje za ludzi niebezpieczną pracę związaną z podnoszeniem i opuszczaniem ciężkich towarów - to skutkuje to, mniejszą liczbą wypadków z udziałem pracowników. Platforma towarowa przewozi rozmaite ładunki produktywnie, bez przerw i zmniejsza obciążenie pracy ręcznej przy transporcie pionowym, co z kolei znacząco zwiększa wydajność całego biznesu. Co więcej, materiały i produkty na platformie mogą być transportowane z jednego poziomu na drugi - bez obaw o ich uszkodzenie i zniszczenie.

Zainstalowanie platformy towarowej może również zminimalizować koszty konserwacji sprzętu firmowego, ponieważ solidny i wytrzymały dźwig od cenionego, polskiego producenta wind, często wymaga mniej konserwacji niż alternatywne urządzenia, takie jak np.: wózki widłowe i podnośniki nożycowe. Używanie windy towarowej do transportu towarów między poziomami w magazynie, zmniejsza oczywiście zużycie sprzętu do obsługi ręcznej, co wpływa na ograniczenie kosztów eksploatacyjnych w firmie.

Winda towarowa w magazynie - podsumowanie:

Platformy towarowe w Polsce są dostępne w różnych rozmiarach i specyfikacjach. Chociaż większość wind towarowych jest konstruowana tak, aby była jak najbardziej wszechstronna, to renomowany producent dźwigów towarowych, taki jak - Global-Lift Polska, zawsze zaproponuje urządzenie przeznaczone do konkretnego zastosowania, branży i warunków pracy dźwigu (np. minusowe temperatury otoczenia). Nie należy zapominać, że dźwig towarowy to potężna maszyna, którą trzeba zainstalować w budynku magazynowym z największą starannością i profesjonalizmem!

Winda towarowa, cena urządzenia wraz z montażem, u krajowego producenta dźwigów towarowych, może być z pewnością nieco wyższa, zwłaszcza w porównaniu z globalnymi firmami dźwigowymi. Ale na wysokiej jakości platformy towarowej z Global-Lift Polska, z pewnością można zaoszczędzić sporą kwotę - unikając awarii, usterek i niepotrzebnych przestojów w pracy urządzenia! Decydując się na zakup solidnej i wydajnej platformy towarowej od tego polskiego producenta dźwigów, można zyskać nie tylko spokój i zadowolenie, wynikające z pewności dokonania właściwego wyboru urządzenia, ale także dodatkowe korzyści, o których wiele osób zapomina, a są to - najwyższa jakość obsługi klienta i kompleksowe usługi - konserwacja i serwis dźwigów towarowych 24/7.

Production photo created by azerbaijan_stockers - www.freepik.com
Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels