Dodatkowo, aby spotęgować znaczenie transformacji klimatycznej, po raz pierwszy w tym roku w zestawieniu wprowadzona została nowa kategoria: Zielony Listek POLITYKI. Wyróżnionych zostało nim 14 firm, dla których redukcja negatywnego wpływu na klimat, zapobieganie zmianom klimatu oraz adaptacja do tych warunków są kluczowymi elementami strategicznych działań w biznesie oraz w relacjach z interesariuszami. Ta nagroda także trafiła w ręce Raben.
Aby firma rozwijała się w sposób naprawdę zrównoważony, potrzebne są perspektywiczne myślenie i odważne decyzje, ale także systematyczna praca i codzienne starania, by przekuć plany w wymierne wyniki. W naszym przypadku zapał i ambicja w wyznaczaniu celów idą w parze z konsekwencją i determinacją, czego wynikiem są otrzymane wyróżnienia. Jesteśmy z nich niezwykle dumni, ale i zmotywowani do dalszego działania powiedziała Ewelina Jabłońska-Gryżenia, head of sustainability w Grupie Raben.
Listkom CSR POLITYKI towarzyszy przegląd inicjatyw wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. W tym roku były to m.in. dobre praktyki, odnoszące się do Celu 13, dotyczącego ochrony środowiska naturalnego i klimatu. Chodziło o pokazanie najlepszych praktyk działania związanych z adaptacją i minimalizacją wpływu na klimat, wpisując się w ideę i program zielonej transformacji w Europie (EU Green Deal, Taksonomia, Fit for 55). W tym obszarze Grupa Raben również otrzymała wyróżnienie za projekt logistyka napędzana zieloną energią, czyli Power Purchase Agreement (PPA). Na mocy tego kontraktu w latach 2023-2029 Raben w Polsce będzie korzystać w 100% z zielonej energii. Zostaną wybudowane dedykowane farmy fotowoltaiczne o łącznej powierzchni ok. 40 ha i mocy ok. 35 MWp, dostarczające 35 tys. MWh rocznie – co oznacza pokrycie całego zapotrzebowania na energię elektryczną we wszystkich obiektach Grupy w Polsce. Warto nadmienić, że już teraz od 2021 r. firma korzysta z energię z gwarancją pochodzenia ze źródeł odnawialnych.
Źródło: Raben