Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

trafficban.pl - Zakazy ruchu w Europie

Boże Ciało: niemieckie kombinacje i odstępstwo od zakazu

Utworzona: 2024-05-27


W Niemczech Boże Ciało uznane jest jako święto tylko w kilku landach: Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia - Palatynat i Saar.

W dniu 30 maja br. (Boże Ciało) obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów w Niemczech w godzinach 00:00-22:00 na terenie kilku landów, takich jak Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia - Palatynat i Saara. Jednakże istnieje wyjątek w Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie Boże Ciało jest dniem świątecznym, ale sąsiedni land, Dolna Saksonia, nie ma ograniczeń dla pojazdów ciężarowych w tym dniu. Ponieważ przez oba te landy przebiega ważna trasa tranzytowa, która przecina je na krótkich odcinkach, podjęto decyzję o zniesieniu zakazu ruchu samochodów ciężarowych oraz zespołów pojazdów o dmc powyżej 7,5t wykonujących usługi komercyjnego transportu towarów, w tym puste przejazdy na wybranych trasach.

Zakaz nie obowiązuje na :

🚩Autostradzie A1: od węzła autostradowego Lotte/Osnabrück przez część Dolnej Saksonii do granicy między Nadrenią Północną-Westfalią a Dolną Saksonią w rejonie węzła Osnabrück-Nord oraz w kierunku przeciwnym;

🚩Autostradzie A2: od węzła autostradowego Bad Oeynhausen do granicy między Nadrenią Północną-Westfalią a Dolną Saksonią w rejonie węzła Bad Eilsen oraz w kierunku przeciwnym;

🚩 Autostradzie A30: od granicy między Dolną Saksonią a Nadrenią Północną-Westfalią w rejonie węzła Rheine-Nord do granicy między Nadrenią Północną-Westfalią a Dolną Saksonią w rejonie węzła Hasbergen-Gaste oraz od granicy między Dolną Saksonią a Nadrenią Północną-Westfalią w rejonie węzła Bruchmühlen do węzła autostradowego Bad Oeynhausen (autostrada A2) oraz w kierunku przeciwnym.

Po szczegółowe informacje, w tym listę ewentualnych odstępstw od zakazów zapraszamy na stronę www.trafficban.com.

Rozpiska zakazowa - Boże Ciało

Źródło: trafficban.com
Do ulubionych trafficban.pl - Zakazy ruchu w Europie
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels