Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Spryciarz z trójstronną wywrotką i żurawiem zagościł na targach

Utworzona: 2024-04-11


Na kieleckich targach Autostrada Nowa Infrastruktura marka DAF zaprezentowała podwozie modelu XB wyposażone w żuraw marki Hiab i wywrotkę trójstronną KH-Kipper.

Na terenie kieleckich targów swoje rozwiązania i możliwości zaprezentowali producenci sprzętu budowlanego, maszyn do budowy dróg, dostawcy materiałów i surowców, podmioty oferujące urządzenia i farby do znakowania oraz elementy infrastruktury. Przewodnim tematem tegorocznej, 27. edycji targów, był zrównoważony rozwój oraz ponowne wykorzystanie materiałów budowlanych.

Dobrze skonfigurowany 18-tonowiec


Marka DAF wspólnie z firmą KH-Kipper zaprezentowała na wystawie podwozie serii XB z trójstronną wywrotką KH-Kipper oraz żurawiem X-Hipro 122 B-3 marki Hiab o masie własnej 1,5 tony, oferującym do 10,2 m zasięgu pracy i maksymalny udźwig do 3,5 t. Samochód z dzienną kabiną w konfiguracji 4x2 (XB FA) jest napędzany silnikiem PACCAR PX-7 rozwijającym moc 212 kW (287 KM) przy 1600 obr./min. Maksymalny moment obrotowy – 1090 Nm – jest dostępny w zakresie od 1100 do 1600 obr./min. Za przeniesienie napędu odpowiadają tylny most z przełożeniem 4,11 oraz manualna skrzynia biegów. Odległość między osiami to 4,75 m, a zwis tylny ma 2,13 m. Dopuszczalna masa całkowita zaprezentowanego pojazdu wynosi 18 t, a zestawu z przyczepą – 28 t.

Gama rozwiązań dla budownictwa


DAF oferuje pełną gamę pojazdów dla segmentu budowlanego. Tworzą ją terenowe modele XBC, XDC i XFC, w tym również wersje z napędem na dwie osie oraz przystosowane do realizacji ciężkich, wysoce specjalistycznych zadań. Oprócz tego holenderski producent ma w ofercie modele XD i XF w wersjach Extra Robust, czyli drogowe podwozia z odpornymi na uszkodzenia kabinami z serii Construction – przeznaczone dla firm, które dużo jeżdżą po asfaltowych drogach, ale potrzebują również ciężarówki odpornej na warunki użytkowania poza utwardzonymi szlakami.


Źródło: DAF Trucks Polska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels