Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

PKS Gdańsk-Oliwa zwiększa potencjał w zakresie obsługi towarów ADR

Utworzona: 2024-02-26


To wyjątkowe przedsięwzięcie, poparte prawie 60-letnim doświadczeniem firmy w sektorze transportu, stanowi nie tylko przełomowy moment, ale również potwierdzenie zaangażowania PKS w spełnianie rosnących potrzeb klientów.

Magazyn, doskonale skomunikowany i usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie portowej infrastruktury to kolejny planowany etap rozwoju naszej firmy, która nieustannie adaptuje się do zmieniających się warunków rynkowych, oferując klientom innowacyjne i komplementarne rozwiązania logistyczne wyjaśnia Michał Urbański Manager Logistyki Kontraktowej w PKS Gdańsk-Oliwa SA.
Magazyn klasy A+ umożliwia tzw. składowanie wysokie do 10 m i jest wyposażony w wózki widłowe o nośności do 5 ton. 12 tys. m/2 nowej powierzchni znacznie zwiększa potencjał w zakresie obsługi towarów ADR, w których PKS się wyróżnia.

Inwestycja jest rezultatem naszej staranności w słuchaniu i zrozumieniu oczekiwań klientów. Jednocześnie odpowiada na rosnące potrzeby rynku związane m.in. z komplementarnością oferowanych usług dodaje Michał Urbański.
Podstawą wyboru akurat tej lokalizacji była potrzeba zapewniania efektywnej logistyki, która obecnie jest szczególnym elementem łańcucha dostaw. Magazyn w okolicy gdańskiego portu dowodzi wkładu w rozwój lokalnej społeczności. Firma zgodnie ze swoją misją niezmiennie pozostaje wierna zobowiązaniu do świadczenia usług na najwyższym poziomie uwzględniając w swoim modelu biznesowym adaptację do zmiennych warunków rynkowych.

Jesteśmy dumni, ponieważ widzimy, że już z chwilą otwarcia magazyn spełnia oczekiwania. Co ważne wychodzi naprzeciw optymalizacji – minimalny czas dojazdu do dróg szybkiego ruchu i portu znacząco obniżą koszty ponoszone przez klientów w przewozach kontenerów. Strategiczne sąsiedztwo pozwoli nam zwiększyć ilość przeładowywanych kontenerów, co bezpośrednio przełoży się na krótszy czas od odebranie kontenera do dostarczenia pod rampę przeładunkową zaprasza do nowego magazynu Urbański.
Źródło: PKS Gdańsk - Oliwa
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels