Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ceny paliw w Polsce pójdą w górę

Utworzona: 2024-02-23


Pomimo braku znaczących wahań cen hurtowych w minionym tygodniu, paliwa w naszym kraju systematycznie drożeją. Stopniowy wzrost ich cen dokładnie odzwierciedla ogólny trend.

Nie bez znaczenia pozostaje także dyrektywa wydana przez Ministerstwo Energii Arabii Saudyjskiej dla Aramco, która nakazuje utrzymanie produkcji ropy naftowej na stałym poziomie 12 milionów baryłek dziennie i wstrzymanie wszelkich planów ekspansji. Decyzje te są zgodne z nadrzędną strategią Arabii Saudyjskiej, która dąży do zabezpieczenia zasobów ropy naftowej dla przyszłych pokoleń i skutecznego zarządzania konsumpcją krajową.

Oczekuje się, że modyfikacja polityki będzie miała istotny wpływ na globalne rynki ropy naftowej i bieżące relacje energetyczne między Arabią Saudyjską a Stanami Zjednoczonymi, wpływając tym samym na ceny paliw w Polsce. Dokładny termin jej wdrożenia nie jest jeszcze znany. Dopóki to jednak nie nastąpi, nie ma uzasadnienia dla znaczącego i trwałego wzrostu cen paliw w Polsce. Mimo to, przewiduje się, że w najbliższym tygodniu paliwa podrożeją o 3-5 groszy na litrze.

Autor: Marek Wcisło, dyrektor ds. Partnerstwa w firmie 4Trans Factoring
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels