Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

trafficban.pl - Zakazy ruchu w Europie

Zrozumieć niezrozumiałe czyli hiszpańskie zakazy dla pojazdów ciężarowych

Utworzona: 2024-02-24


Hiszpańskie ograniczenia w przemieszczaniu się pojazdów ciężarowych ustanowione na 2024 r. utrzymują ograniczenia obowiązujące już w 2023 r.

Hiszpańskie zakazy jazdy dla ciężarówek są jednymi z najbardziej obszernych i skomplikowanych, a rozporządzenie liczy ponad 60 stron. Oprócz ograniczeń ogólnych dla przewozu towarów, dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne czy pojazdów specjalnych (gabarytów), obowiązują także zakazy dodatkowe związane chociażby z imprezami sportowymi (np. zawody kolarskie, motocyklowe Grand Prix) czy pielgrzymkami.

🚩W stosunku do ubiegłego roku DGT nie wprowadziła istotnych zmian w ograniczeniach ruchu planowanych na rok 2024, utrzymując jako ogólne ograniczenia na A8 między Kantabrią a Krajem Basków w każdą sobotę, niedzielę i święta w okresie letnim (lipiec i sierpień).

🚩Podobnie, ograniczenia ustanowione na N-631 w Zamorze w celu zagwarantowania płynności ruchu w podróżach między Hiszpanią a Portugalią zostały przedłużone na wszystkie piątki, soboty, niedziele i święta w czerwcu, lipcu i sierpniu.

🚩Zakazy wyprzedzania są utrzymane na odcinkach niektórych dróg w okresie letnim, w szczególności na AP-1, AP-4 i A-49, przy czym A-62 jest wprowadzana jako nowość 1 kwietnia oraz w niedziele i święta w lipcu i sierpniu.

🚩Utrzymana zostaje również wprowadzona w ubiegłym roku nowość polegająca na ustanowieniu zakazu wyprzedzania samochodów ciężarowych na niektórych drogach w okresie letnim, a konkretnie:
◾ W każdą sobotę w czerwcu, lipcu i sierpniu autostradą A-49 (z Camas do Huévar od 9 do 11 rano i od 14 do 20 wieczorem oraz z Huévar do Bollullos od 9 rano do 20 wieczorem) w kierunku Huelvy oraz na AP-4 z Dos Hermanas do Jerez od 9 rano do 11 rano i od 13 do 8 wieczorem w kierunku Kadyksu.
◾ W każdą niedzielę i święta w czerwcu, lipcu i sierpniu na A-49 z San Juan del Puerto do Sewilli, w kierunku Sewilli od 10 do 15, na AP-4 z Jerez do Dos Hermanas, w kierunku Sewilli od 10 do 18 i na A-62 z Cubillas de Santa Marta do Tordesillas, w obu kierunkach, od 15 do 23.
◾ W niedziele lipca (7, 14, 21 i 28) oraz 11 sierpnia na AP.-1 z Rubena do Pancorbo, w kierunku Vitorii od 16 do 21, a także w 15 i 21 sierpnia, 1 listopada i 6 grudnia, z Ameyugo do Rubena, w kierunku Burgos, od 16 do 21.

❗ Każdego roku osobne rozporządzenia dotyczące zakazów dla pojazdów ciężarowych publikuje Katalonia i Kraj Basków. Po przejęciu przez wspólnotę autonomiczną Nawarry uprawnień w zakresie ruchu drogowego tamtejsze władze po raz pierwszy opublikowały uchwałę wprowadzającą ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych. Więcej informacji dotyczących ograniczeń w Hiszpanii w serwisie www.trafficban.com.

trafficban.com - Hiszpania - ważne informacje
Do ulubionych trafficban.pl - Zakazy ruchu w Europie
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels