Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wójt Dorohuska rozwiązuje protest przewoźników, a Słowacy wznawiają blokady na granicy z Ukrainą

Utworzona: 2023-12-11


Wójt Wojciech Sawa, zdecydował o zakończeniu protestu, co potwierdził Rafał Mekler, jeden z protestujących przedsiębiorców. Jednocześnie Słowacy i Węgrzy przyłączyli się do polskich przewoźników rozpoczynając blokady przejść granicznych.

Dorohusk

Kierowcy wyrażają zdziwienie, argumentując, że decyzje podejmowane są z motywacji politycznych. W relacji przedstawionej przez Interia, burmistrz Dorohuska podkreśla, że nie jest już w stanie tolerować sytuacji, w której mieszkańcy gminy tracą zatrudnienie. Dodatkowo, zarzuca protestującym przewoźnikom, że nie przestrzegają wcześniej ustalonych porozumień, blokując przewozy ADR poza uzgodnionym zakresem. Przewoźnicy natomiast stanowczo utrzymują, że przestrzegają ustaleń i realizują wszystkie zobowiązania zgodnie z wcześniejszymi porozumieniami.

Słowacja

Stowarzyszenie Przewoźników Słowacji postanowiło kontynuować protest na przejściu granicznym Vyšné Nemecké/Užhorod od dziś, 11 grudnia br. od godziny 15:00 do odwołania.

Węgry

Również od dzisiaj, 11 grudnia br. do protestujących polskich przewoźników przyłączają się Węgrzy. Celem demonstracji na przejściu Czop-Záhony jest przyciągnięcie uwagi Komisji Europejskiej i rządu węgierskiego do poważnych zakłóceń na rynku, wynikających z umowy między Unią Europejską a Ukrainą i Mołdawią.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels