Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Węgierscy przewoźnicy planują przeprowadzić demonstracje na granicy z UA

Utworzona: 2023-12-10


W poniedziałek, 11 grudnia 2023 r., przewoźnicy rozpoczną demonstrację w okolicach skrzyżowania z autostradą nr 4 w Győröcske, podobnie jak robili to w ostatnich tygodniach polscy i słowaccy kierowcy ciężarówek.

Celem demonstracji na przejściu Czop-Záhony jest przyciągnięcie uwagi Komisji Europejskiej i rządu węgierskiego do poważnych zakłóceń na rynku, wynikających z umowy między UE a Ukrainą i Mołdawią. Umowa ta częściowo liberalizuje przewóz drogowy towarów, co postawiło wiele węgierskich firm w krytycznej sytuacji. Przewoźnicy domagają się natychmiastowego przeglądu tej umowy, przywrócenia kontyngentów licencyjnych na przewozy ukraińsko-węgierskie, a także wprowadzenia skutecznych i intensywnych kontroli urzędowych ukraińskich przewoźników.

Stowarzyszenie Węgierskich Przewoźników Drogowych wyraża zrozumienie dla desperacji firm dotkniętych sytuacją. Zgadza się z przedstawionymi postulatami. Aby rozwiązać ten problem, Stowarzyszenie wykorzystuje wszystkie dostępne środki. Od czasu zawarcia umowy Węgrzy konsekwentnie protestowali przeciwko jej wprowadzeniu, nawiązali negocjacje ze stowarzyszeniami partnerskimi Grupy Wyszehradzkiej, działali wspólnie i zwrócili się do Brukseli o zdecydowane działania w tej sprawie. Strajkujący wzywają do skutecznych i intensywnych kontroli urzędowych ukraińskich przewoźników i ich pojazdów, a także miejsc załadunku i rozładunku na terenie kraju, aby eliminować nieautoryzowane działania.

18 grudnia Unia Europejska i Ukraina ponownie spotkają się na negocjacjach. Jesteśmy przekonani, że zamiast obecnego zdecydowanego odrzucenia może dojść do zmiany w negocjacjach, a nadmierna regulacja umowy UE-Ukraina przyjmie bardziej korzystny dla węgierskich przewoźników kierunek.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels