Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Bezpiecznie i pod napięciem w pobliżu niemiecko-holenderskiej granicy

Utworzona: 2023-12-09


Milence, spółka joint venture stworzona przez Daimler Truck, Grupę TRATON i Grupę Volvo, rozpoczęła pierwszą fazę swojej działalności otwierając publiczną stację ładowania pojazdów ciężarowych wszystkich marek na parkingu Venlo.

Obiekt posiada cztery stanowiska ładowania. W drugim etapie, który ma być zrealizowany w pierwszym kwartale 2024 r., do użytku oddane zostaną kolejne cztery stanowiska. Stacja jest wyposażona w dwie ładowarki CCS o mocy do 400 kW. Milence planuje szybkie wdrożenie megawatowego systemu ładowania, gdy tylko stanie się dostępny.

Znajdujący się w pobliżu granicy z Niemcami parking Venlo to idealne miejsce do uruchomienia pierwszej w Europie publicznej stacji ładowania. Obiekt jest obecnie jednym z pierwszych bezpiecznych parkingów dla ciężarówek w Holandii posiadających stację ładowania ciężarówek elektrycznych. Stacja w Venlo, jak również wszystkie przyszłe lokalizacje, będzie obsługiwać elektryczne ciężarówki wszystkich marek. W tym celu firma jest w trakcie podpisywania umów z kilkoma głównymi dostawcami usług transportu elektrycznego w Europie. Dostępne będą również rozwiązania umożliwiające płatności ad hoc.

Milence opracowało także przyjazną aplikację, która pozwala klientom łatwo znaleźć ładowarkę, monitorować stan ładowania i wykonywać płatności. System rezerwacji miejsc jest obecnie w fazie rozwoju. Wstępna taryfa wynosi 0,4 EUR (0,399 EUR) za 1 kWh bez podatku VAT i kosztów transakcyjnych. Początkowo taryfa za ładowanie będzie obowiązywać na wszystkich stacjach prowadzonych przez firmę. Informacje o obowiązującej taryfie można znaleźć w aplikacji lub na stacji ładowania. O wszelkich zmianach w taryfach klienci będą informowani oficjalnymi kanałami Milence.

Źródło: Milence
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels