Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

MaWo Group

Podpowiedzą jak bezpiecznie prowadzić biznes transportowy

Utworzona: 2023-10-02


Szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest najważniejsze - bezpieczeństwo firmy i pracowników, a także transportowanych ładunków i użytkowanych pojazdów. Poczucie bezpieczeństwa pozwala skupić się na prowadzonym biznesie. Pytanie, jak działać bezpiecznie w dzisiejszych, trudnych dla transportu czasach? Odpowiedzą na nie eksperci MaWo Group na październikowej konferencji w Rzeszowie.

Branża transportu drogowego znalazła się w trudnej sytuacji – konkurencja na rynku, także ta nieuczciwa, jest bardzo duża, trudno jest pozyskiwać sensowne zlecenia przewozowe, trzeba ciąć koszty żeby się utrzymać. Wiele firm, i to niemałych, mocno zakorzenionych na rynku, musi wspomagać się giełdami ładunków, bo brakuje pracy dla pojazdów i kierowców. W tej sytuacji ogromnego znaczenia nabiera optymalizacja procesów wewnątrz firm, korzystanie z najnowszych technologii oraz wiedzy eksperckiej, które służą przedsiębiorcom. Między innymi stąd bierze się duże zainteresowanie przedstawicieli branży spotkaniami z ekspertami, którzy podpowiadają jak bezpiecznie przeprowadzić firmę przez wzburzone fale europejskiego rynku transportu drogowego.

Po konferencjach w Legnicy i Warszawie, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, kolejne spotkanie eksperckie MaWo Group odbędzie się w Rzeszowie. Na konferencję pod hasłem "Bezpieczna firma transportowa" organizator zaprasza nie tylko transportowców ze stolicy regionu, ale i całego Podkarpacia oraz południowej Polski. Spotkanie z przewoźnikami i przedstawicielami kadry zarządzającej, które objął patronatem portal etransport.pl, odbędzie się w czwartek, 26 października, w godz. 10-15 w hotelu "Falcon" przy ul. Jastrzębiej 29 w Rzeszowie.

Najlepsi eksperci – w ciągu 5 godzin – przekażą w przystępny sposób praktyczną wiedzę potrzebną do spokojnego, bezpiecznego funkcjonowania firmy – to najkrótszy opis tego, co nas czeka. Kilkunastu specjalistów z różnych dziedzin opowie w ramach trzech paneli tematycznych m.in. o bezpiecznej księgowości i kadrach w transporcie, optymalizacji kosztów działania przedsiębiorstwa, także w aspekcie utrzymania pracowników, nowych możliwościach prawnych jakie dają fundacje rodzinne, a także zdrowiu i bezpieczeństwie kierowców oraz kadry zarządzającej firm transportowych.

Joanna Kucyk, specjalistka ds. kadrowych w kancelarii MaWo Group, opowie jak optymalizować koszty firmy transportowej z punktu widzenia działu kadr. Wojciech Romaniuk, prezes i współwłaściciel MaWo Group wyjaśni, jak najlepiej rozliczać czas pracy kierowców. Agnieszka Nowak, główna księgowa w kancelarii MaWo Group skupi się na prawidłowym rozliczaniu podmiotów gospodarczych w sektorze transportu pod kątem ich formy prawnej oraz konsekwencji finansowych, które z niej wynikają.

Przemysław Koch, renomowany doradca ubezpieczeniowy, specjalista w budowaniu indywidualnych programów ubezpieczeniowych na życie podpowie, jak przekonać kierowców do przystąpienia do komercyjnego planu emerytalnego, a także zaprezentuje programy grupowego ubezpieczenia zdrowotnego wraz z korzyściami, zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Radca prawny, dr Dawid Rejmer wyjaśni dlaczego sukcesja jest ważna dla funkcjonowania firmy transportowej i co zmieniają w naszym życiu zawodowym fundacje rodzinne.

Mariusz Marciniak, broker ubezpieczeniowy opowie o obsłudze reklamacji transportowych w zakresie odpowiedzialności odszkodowawczej, a także doradzi, jak powinna wyglądać umowa ubezpieczenia, która zapewni ochronę przewoźnikowi w razie wystąpienia szkody. Katarzyna Pawłowska, psycholog, dyrektorka Fundacji Jumper skupi się na tym, jak skutecznie wspierać kierowców od strony psychologicznej. Krystian Fiedziuszko, prezes Fundacji Jumper przedstawi zalety szkoleń kierowców w aspekcie bezpieczeństwa na drodze, co ma również korzystny wpływ na działalność firmy transportowej. Magdalena Michalak, z etransport.pl przedstawi najważniejsze trendy, które ukształtują transport drogowy w nadchodzących latach.

To tylko wycinek wiedzy, jaką wyniosą ze spotkania jego uczestnicy. Dodajmy, że udział w konferencji jest bezpłatny dla klientów MaWo Group i członków Business Centre Club. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są pod adresem ekspert@mawogroup.pl
Do ulubionych MaWo Group
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels