Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

FM Logistic nie zwalnia ani na moment

Utworzona: 2023-10-02


Operator we wrześniu uruchomił nowe hale w obiektach w Będzinie i Wiskitkach. Tym samym przekroczył liczbę miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

Strategiczna inwestycja w Wiskitkach zlokalizowana pomiędzy Warszawą a Łodzią, zyskała dwie nowe hale oraz przylegające do nich nowoczesne biura. Z kolei platforma logistyczna w Będzinie dysponująca certyfikatem LEED® SILVER dzięki uruchomieniu nowej hali powiększyła się o kolejne 11 tys. mkw.

Obie platformy to nasze strategiczne inwestycje, wybudowane przy najważniejszych węzłach komunikacyjnych w kraju. Obiekt w Będzinie zlokalizowany przy autostradzie A1, około 20 km od Katowic, szczególnie dedykowany jest pod operacje omnichannel, w tym e-commerce. W tej lokalizacji dysponujemy obecnie prawie 70 tys. miejsc paletowych, a obiekt liczy około 46 tys. mkw. powierzchni, w tym 11 tys. mkw. zajmuje nowa hala oddana do użytku we wrześniu wraz z przylegającymi do niej biurami. Inwestowanie we własne magazyny to istotna część strategii Grupy FM, dająca pełną kontrolę nad obiektem, co niewątpliwie jest naszą przewagą konkurencyjną. Tak właśnie jest w najnowszej platformie FM Logistic w Wiskitkach. Obiekt wyposażony w nowoczesną automatykę jest stale rozwijany, dzięki czemu z łatwością radzimy sobie z rosnącymi i zmiennymi potrzebami biznesowymi naszych klientów. W Wiskitkach oddajemy właśnie dwie nowe hale, które zwiększą powierzchnię platformy o 16 tys. m2, co w sumie daje powierzchnię 54 tys. m2 mówi Rafał Woźniak, Dyrektor Operacyjny w FM Logistic Central Europe.

Rozwój? Tak, ale zrównoważony

W Wiskitkach jesteśmy gotowi na najbardziej wymagające wyzwania naszych klientów. Proponujemy tu kompleksowy zakres usług logistycznych, w tym magazynowanie, dystrybucję, co-packing, a także zautomatyzawaną obsługę kanału e-commerce. Wszystko to realizujemy w obiekcie, który został zarejestrowany do certyfikacji LEED v4. Obiekt cechuje wysoka efektywność energetyczna. Zadbaliśmy także o zielone otoczenie całej inwestycji. Wysoka dbałość o surowce budowlane oraz dobre praktyki realizowane przez spółkę NG Concept Polska zapewniają maksymalne obniżenie wpływu procesu budowlanego na środowisko naturalne dodaje Edyta Śmiechowicz, Dyrektor platformy w Wiskitkach.

Źródło: FM Logistic
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels