Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

FM Logistic inwestuje w rozwój floty
Utworzona: 2023-10-30

W ciągu ostatnich 20 lat flota FM Logistic w Europie Centralnej powiększyła się o 500 naczep marki Schmitz Cargobull, w tym 55 zamówionych w tym roku. Wśród nich znalazł się też jubileuszowy 500. Egzemplarz odebrany uroczyście w sierpniu tego roku.

Naczepy wyposażone są w nowoczesne rozwiązania telematyczne do kontroli wszystkich parametrów transportu poczynając od pomiaru ciśnienia w oponach, po parametry przewożonego ładunku i parametry agregatu chłodniczego. Równocześnie agregaty w naczepach chłodniczych wyposażone są w panel solarny. Takie rozwiązanie służy do ładowania akumulatora rozruchowego podtrzymującego pracę wszelkich systemów elektronicznych a dodatkowo pozwala ograniczyć spalanie. Panel fotowoltaiczny chroni też agregat przed głębokim rozładowaniem, które grozi jego uszkodzeniem i wiąże się z koniecznością wymiany. Dzięki zasilaniu energią słoneczną, nie trzeba się też obawiać o zachwianie temperatury z powodu rozładowania akumulatora.

Ekologiczne i ekonomiczne jest też stosowanie podwieszanych osi w celu redukcji zużycia paliwa i opon w przypadku transportu bez ładunków. Równie ważne i korzystne, z punktu widzenia wpływu na środowisko, jest również dbanie o optymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. - Jednym z rozwiązań są chłodnie dwukomorowe, pozwalające na przewóz towarów w różnych temperaturach. Z technologii tej często korzystamy transportując produkty spożywcze i farmaceutyki. Dzięki dwóm komorom, możemy przewozić towary o różnych potrzebach termicznych, angażując jeden a nie dwa pojazdy - tłumaczy Andrzej Wacyk - Dyrektor ds. Wsparcia i Administracji w Transporcie w FM Logistic w Europie Centralnej. Inną opcją jest zastosowanie w naczepie konstrukcji dwu podłogowej, która dzieli przestrzeń w poziomie i doskonale sprawdza się przy transporcie lekkich towarów.Realizujemy konkretne cele związane z rozbudową nowoczesnej floty w Europie Centralnej. W ubiegłym roku w FM Logistic rozpoczęliśmy modernizację naszej floty na dużą skalę, aby zoptymalizować koszty eksploatacyjne i zapewnić najlepszą jakość usług, co jest kluczowym czynnikiem sukcesu w branży logistycznej. Nasza długoterminowa strategia w obszarze transportu koncentruje się na zwiększeniu zdolności przewozowych w Europie Centralnej. Działania te mają na celu sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi logistyczne w regionie oraz umocnienie pozycji FM Logistic jako lidera w branży– mówi Andrzej Wacyk

Nowe naczepy oprócz możliwości zachowania temperatury przewozu posiadają także skuteczne systemy zabezpieczające ładunek, np. przed kradzieżą. - Wszystkie naczepy chłodnicze to tzw. hardboxy, czyli kontenery ze sztywną zabudową. Posiadają też monitoring, alarmy oraz zabezpieczenia mające na celu ochronę produktów – GPS, zabezpieczenia antymanipulacyjne, kamery i systemy telematyczne to standardowe wyposażenie naszych nowych naczep. Dla bezpiecznych transportów znaczenie mają jednak przede wszystkim dobrze przeszkoleni kierowcy - dodaje Andrzej Wacyk.


Tak zaawansowane systemy bezpieczeństwa sprawdzają się nie tylko w usługach dla branży farmaceutycznej, ale też w transporcie towarów high value, np tytoniu i gotowych wyrobów tytoniowych oraz luxury, takich jak wysokiej klasy kosmetyki czy elektronika.

Nieustannie rozwijamy usługę transportową doskonaląc i rozszerzając zakres naszego serwisu. Inwestycja w nowoczesną flotę jest częścią tej strategii podsumowuje Jacek Oraczewski, Transport Director, FM Logistic Central Europe.
Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels