Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kierowca zawodowy był pobudzony i przyznał się, że zażywał narkotyk kilka godzin przed kontrolą

Utworzona: 2023-09-18


Znaczną ilość substancji przypominającej amfetaminę, znaleźli w kontrolowanej ciężarówce inspektorzy pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

Na autostradzie A1 w miejscowości Swarożyn, patrol ITD zatrzymał do rutynowej kontroli ciągnik siodłowy z podpiętą naczepą. Zestaw należący do polskiej firmy jechał na pusto do Gdańska. Już na początku czynności kontrolnych, uwagę funkcjonariuszy zwróciło nienaturalne zachowanie kierowcy – był pobudzony i zapewniał, że ciężarówka jest w nienagannym stanie technicznym. Inspektor, po wejściu do kabiny ciężarówki, zauważył rozsypany proszek i szklaną lufkę między fotelami. Substancja wyglądała na porcję narkotyku przygotowanego do zażycia. Kierowca to potwierdził i przyznał się, że kilka godzin przed kontrolą zażył taki sam środek odurzający. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się też do posiadania większej ilości narkotyku i pokazał woreczek strunowy ze znaczną ilością niedozwolonej substancji psychoaktywnej.

W związku z powyższym, na miejsce kontroli zostali wezwani funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. 44-letniego kierowcę przekazano policjantom do dalszych czynności. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczona do badań substancja zawierała w sobie amfetaminę.

Źródło: GITD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LINK Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels