Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Waberer's wziął pod lupę chińską ciężarówkę BYD

Utworzona: 2023-09-17


W sierpniu br. w Budapeszcie odbyły się 15-dniowe testy 19-tonowej elektrycznej ciężarówki BYD Europe do dystrybucji miejskiej. Celem testów było sprawdzenie wydajności i możliwości wykorzystania ciężarówki właśnie w tym środowisku.

Planując codzienne trasy, nacisk położono na maksymalizację ładowności i przestrzeni ładunkowej, biorąc pod uwagę zasięg pojazdu. Każdego dnia elektryczna ciężarówka pokonywała kilka tras z 10–12 przystankami, pokonując średnio 150 km.

Wyposażona w windę załadowczą i automatyczne poziomowanie przestrzeni ładunkowej, ciężarówka realizowała dostawy również do mniejszych lokalizacji. Pomimo długości 8,16 m pojazd charakteryzuje się wyjątkową zwinnością i zwrotnością nawet w wąskich przestrzeniach w centrum miasta dzięki systemowi kamer monitorujących obszar wokół pojazdu w zakresie 360 stopni i dzięki kabinie minimalizującej martwe pola. W porównaniu z konkurencją ciężarówka BYD dysponuje większą ładownością wynoszącą 9,7 tony, co pozwala na dostarczenie większej ilości towaru.

Każda marka ma swoje wyjątkowe mocne strony. W przypadku BYD cechą szczególną jest jej imponująca ładowność. Poza korzyściami dla środowiska, te elektryczne ciężarówki zmniejszają zanieczyszczenie hałasem, dzięki czemu dostawy miejskie są mniej uciążliwe i bardziej przyjazne dla społeczności skomentował Szilárd Cser, dyrektor zarządzający WSZL.
Źródło: Waberer's
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LINK Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels