Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Rekordowe zamówienie na 900 egzemplarzy nowego modelu

Utworzona: 2023-10-17


Daimler Truck AG i Mitsubishi Fuso Bus and Truck Corporation ogłosiły przekazanie pierwszego eCantera nowej generacji firmie Yamoto Transport. Jest to największe jak dotąd pojedyncze zamówienie na lekką elektryczną ciężarówkę eCanter.

Pozostałe dostawy będą odtąd realizowane stopniowo. Yamato Transport wprowadza eCantera w ramach swoich wysiłków mających na celu osiągnięcia 48% redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. (w porównaniu z 2020 r.), oraz zerowej emisji do 2050 r. Firma będzie korzystać z umowy leasingowej FUSO Green Lease, oferowanej przez Daimler Truck Financial Services Asia Co., Ltd. wyłącznie w przypadku nowego eCantera. FUSO Green Lease oferuje kompleksowy i dostosowany do indywidualnych potrzeb ekosystem eMobility, obejmujący usługi konserwacji pojazdów i specjalne gwarancje.

Pierwszy eCanter został wprowadzony na rynek przez w 2017 r. jako pierwsza w Japonii masowo produkowana elektryczna, lekka ciężarówka bezemisyjna. W ciągu ostatnich 5 lat kilku klientów na całym świecie korzystało z tego modelu w swoich firmach i przekazało wiele cennych opinii na temat swoich doświadczeń. FUSO wykorzystało te informacje w pracach nad pojazdem nowej generacji. Yamato Transport jako jeden z pierwszych klientów wprowadził 25 egzemplarzy ciężarówki pierwszej generacji do swojej floty w 2017. Opierając się na pozytywnych doświadczeniach związanych z kilkuletnim użytkowaniem eCantera, firma zdecydowała się na zakup 900 egzemplarzy nowej generacji.

Źródło: Daimler Truck
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels