Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Volvo rozpoczyna seryjną produkcję elektrycznych ciężarówek w Belgii

Utworzona: 2023-09-17


W Gandawie będą produkowane trzy modele elektryczne: Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX. Przy dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 44 tony, każdy z tych modeli może być wykorzystywany w do realizacji różnych zadań transportowych.

Nasze ciężarówki są bardzo cenione za swą wyjątkową jakość, bezpieczeństwo, design i wygodę kierowcy. Bardzo mnie cieszy, że nasi klienci mogą cieszyć wszystkimi tymi korzyściami, a przy tym transportować towary bez emisji CO2 mówi Roger Alm.
Fabryka w Gandawie jest największym zakładem produkcyjnym Volvo Trucks, mogącym produkować około 45 000 ciężarówek rocznie. Elektryczne ciężarówki są montowane na tej samej platformie i tej samej linii, co ciężarówki zasilane olejem napędowym i gazem, co pozwala na dużą elastyczność i umożliwia produkcję różnych wariantów i realizację różnych wymagań. Pakiety akumulatorów pochodzą z niedawno otwartego zakładu montażu akumulatorów w Gandawie, zlokalizowanego tuż przy linii produkcyjnej.

Produkcja akumulatorowych ciężarówek elektrycznych rozpoczęła się w zakładzie Blainville we Francji, który w 2019 r. zaczął wytwarzać produkcję elektryczne śmieciarki i samochody ciężarowe do do dystrybucji miejskiej. Rok później z zakładzie w New River Valley w USA uruchomiono seryjną produkcję VNR Electric przeznaczonego do transportu regionalnego. W 2022 roku Volvo Trucks rozpoczął seryjną produkcję najcięższych modeli w fabryce w Tuve w Szwecji. Do tej pory Volvo Trucks przyjęło zamówienia, w tym listy intencyjne na zakup około 6 000 elektrycznych ciężarówek w 42 krajach na 6 kontynentach.Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels