Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

150 minut - tyle wynosi czas produkcji naczepy na nowej linii montażowej

Utworzona: 2023-07-04


Nowy zakład produkcyjny Schmitz Cargobull w Saragossie jest w stanie wyprodukować 60 naczep dziennie.

Fabryka naczep firanek, naczep chłodni i naczep do przewozu ładunków suchych w Saragossie zajmuje łączną powierzchnię około 104 000 m2. Około 20 000 m2 zostanie wykorzystanych na potrzeby produkcji i logistyki, jako biura oraz obszar do obsługi dostaw nowych i używanych pojazdów. Nowy zakład produkuje naczepy firankowe S.CS, naczepy chłodnie i naczepy do przewozu ładunków suchych S.KO, osiągając wydajność 60 sztuk/dobę (20 sztuk na zmianę) korzystając zaledwie z jednej linii produkcyjnej. Naczepy produkowane w nowym zakładzie będą dystrybuowane w Hiszpanii, Francji, Portugalii i Afryce Północnej, a w mniejszych ilościach również we Włoszech, Belgii, Niemczech, Ukrainie i Bułgarii.

Czas produkcji naczepy na naszej nowej linii montażowej wynosi zaledwie 150 minut. W każdej chwili możemy zdecydować, jaki pojazd ma być wyprodukowany w następnej kolejności. W poprzednich zakładach, gdy chcieliśmy produkować tylko naczepy chłodnicze, musieliśmy się ograniczyć do 6 sztuk dziennie. Dziś możemy wyprodukować 60 naczep dziennie. Dzięki temu jesteśmy bardziej elastyczni i wszechstronni oraz możemy się lepiej dostosowywać się do zmian na rynku i popytu mówi kierownik zakładu i dyrektor zarządzający Schmitz Cargobull Ibérica, Jordi Romero.


Od lewej: Miguel Iglesias (dyrektor handlowy Schmitz Cargobull Ibérica), Andreas Schmitz (CEO Schmitz Cargobull), Jordi Romero (dyrektor zarządzający Schmitz Cargobull Ibérica), podczas oficjalnego otwarcia nowego zakładu Schmitz Cargobull w Figueruelas w Saragossie.

Planując i budując nowy zakład produkcyjny, firma Schmitz Cargobull skupiła się nie tylko na aspektach istotnych z punktu widzenia działalności produkcyjnej, ale także na kwestiach środowiskowych, dzięki czemu pomimo wzrostu wydajności osiągnięto 33% redukcję zużycia energii. System fotowoltaiczny zainstalowany na dachu zakładu pokrywa ponad 33% całkowitego zapotrzebowania na energię elektryczną. Zakład w Saragossie zatrudnia prawie 330 pracowników. W zeszłym roku hiszpański oddział producenta odnotował obroty w wysokości 160 mln euro i roczną produkcję wynoszącą 3878 sztuk. Firma spodziewa się, że w roku finansowym 2023/24 produkcja w Hiszpanii wzrośnie do 5000 sztuk.

Źródło: Schmitz Cargobull
grafika poglądowa
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels