Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zestaw z Polski, kierowca z Uzbekistanu i transport na cudzej karcie

Utworzona: 2023-05-29


Mężczyzna za manipulowanie zapisami czasu pracy stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 zł.

Do ujawnienia nieprawidłowości doszło na DK11 w Mostowie (powiat koszaliński). Tam funkcjonariusze z zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z podpiętą naczepą. Zestaw należący do polskiej firmy prowadził kierowca – obywatel Uzbekistanu. Już na wstępie czynności kontrolnych stwierdzono, że w tachografie jest zalogowana karta wystawiona na inną osobę. Mężczyzna zapisywał w ten sposób swój fikcyjny odpoczynek w tracie jazdy.

Za stwierdzone naruszenie przepisów prawa, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kontrolowanego kierowcy na najbliższe trzy miesiące i ukarali go mandatem. Oprócz tego zatrzymali także kartę, którą bezprawnie posługiwał się w tachografie. Zostanie ona przesłana do organu, który wydał dokument. Konsekwencji finansowych może spodziewać się także pracodawca tego kierowcy. Wobec przewoźnika będzie wszczęte postępowanie administracyjne.

Źródło: GITD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels