Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Do 500 km zeroemisyjnej jazdy po naładowaniu
Utworzona: 2023-06-04

Przedstawiciele firm Einride i DAF podpisali list intencyjny w sprawie dostawy 50 akumulatorowo-elektrycznych ciężarówek DAF XD Electric. Pierwsze z zamówionych pojazdów dotrą do odbiorcy jeszcze w tym roku.

Zamówienie firmy Einride obejmuje ciężarówki serii XD z napędem w pełni elektrycznym o szerokiej gamie specyfikacji, które firma wdroży u różnych klientów. Pojazdy będą wyposażone w trzy do pięciu zestawów akumulatorów zapewniających zasięg do 500 km. Wszystkie jednostki będą dostarczone razem z pakietami Repair & Maintenance. Przeglądy będą przeprowadzane za pośrednictwem sieci dealerów DAF obejmującej ponad 1100 placówek w całej Europie.

Firma Einride, z siedzibą w Sztokholmie, działa na rynku technologii cyfrowego, elektrycznego i autonomicznego transportu towarów. Obecnie działa w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Niemczech i regionie Beneluksu, gdzie wdraża elektryfikację sieci transportowej. Oferuje klientom pojazdy elektryczne i autonomiczne oraz infrastrukturę ładowania i sieć łączności.

Stale rozwijamy naszą globalną flotę pojazdów elektrycznych, a firmę DAF uznajemy za idealnego partnera do tego celu. Wykorzystując przewagę technologiczną DAF-a w połączeniu z naszymi własnymi rozwiązaniami z zakresu przewożenia towarów, spodziewamy się ustanowić nowy standard wydajnego i zrównoważonego transportu i jednocześnie spełniać zmieniające się potrzeby naszych klientów
stwierdził Robert Ziegler, dyrektor generalny w Einride Europe.
Ciężarówki nowej generacji DAF XD i XF Electric są produkowane w nowym zakładzie montażu elektrycznych ciężarówek DAF, który oddano do użytku w kwietniu 2023 roku. Pojazdy są napędzane silnikami elektrycznymi PACCAR EX-D1 i PACCAR EX-D2 i zasilane przez dwa do pięciu zestawów akumulatorów o pojemności do 525 kWh. Umożliwia to przebycie dystansu do 500 km na jednym ładowaniu oraz nawet do 1000 km dziennie dzięki wdrożeniu skutecznej strategii ładowania.

Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć nasze pojazdy elektryczne nowej generacji firmie Einride — liderowi w dostarczaniu innowacyjnych pakietów usług opartych wyłącznie na pojazdach w pełni elektrycznych
powiedział Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu DAF.
Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels