Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Continental doceniony

Utworzona: 2023-05-25


Firma po raz piąty z rzędu otrzymała najwyższą ocenę od międzynarodowej organizacji CDP za wysiłki na rzecz wdrażania środków i strategii ograniczania emisji w łańcuchu dostaw („Supplier Engagement Rating”).

Tym samym producent znalazł się wśród 8% firm najwyżej ocenionych za swoje zaangażowanie w tym obszarze. W szczególności doceniono holistyczne podejście polegające na ścisłej współpracy z dostawcami w celu osiągnięcia znacznych ulepszeń poprzez włączenie jak największej liczby etapów łańcucha dostaw. To podejście ma na celu poprawę zrównoważonego charakteru złożonych i rozdrobnionych łańcuchów dostaw kauczuku naturalnego.

Aby umożliwić ocenę działań dostawców w zakresie zrównoważonego rozwoju, Continental od 2017 roku współpracuje z EcoVadis, wiodącym na świecie dostawcą ocen zrównoważonego rozwoju dla firm i globalnych łańcuchów dostaw. Do roku 2030 firma zamierza korzystać wyłącznie z odpowiedzialnie pozyskiwanego naturalnego kauczuku do produkcji opon.

Od ponad 10 lat producent sporządza coroczne raporty zawierające dane na temat ochrony klimatu, na podstawie których CDP (Carbon Disclosure Project) przygotowuje swoje oceny. Oprócz najwyższego wyniku w kategorii łańcucha dostaw, firma uzyskała ocenę „A-” za działania na rzecz ochrony klimatu i tym samym tzw. status lidera. Międzynarodowa organizacja przyznała to wyróżnienie zaledwie 1,5% ocenianych firm. Działania dotyczące zrównoważonej gospodarki wodnej zostały ocenione podobnie jak w roku poprzednim, uzyskując ocenę „B”.

W sumie CDP oceniło ponad 13 000 organizacji na całym świecie. Analiza opiera się na przekazanych danych dotyczących ładu korporacyjnego, emisji generowanych zewnętrznie, a więc w kontekście całego cyklu produktu (emisje Scope 3) oraz zarządzania łańcuchem dostaw. W szczególności Carbon Disclosure Project skupia się na strategiach i środkach, które pomagają mierzyć zagrożenia środowiskowe i emisje w ramach łańcuchów wartości, aby ostatecznie można je było zminimalizować.

Źródło: Continental
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels