Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Czas na nową przygodę

Utworzona: 2023-03-25


Hiszpańska kitesurferka Núria, po przejechaniu 25 000 km po drogach Europy spersonalizowanym vanem Daily 4x4, wyruszyła wraz z rodziną w kolejną podróż.

Na potrzeby nowej przygody jej wierny towarzysz podróży otrzymał nową stylizację. Samochód wygląda teraz jak Tigrotto – specjalna edycja Daily 4x4 zaprezentowana we wrześniu 2022 r. na targach IAA i nawiązująca do kultowego modelu produkowanego w latach 1957-1972 w Brescii przez OM-Officine Meccaniche, jedną z historycznych marek IVECO.

Podróż życia przez Amerykę Środkową i Północną w pogoni za wiatrem, w poszukiwaniu naturalnie pięknych widoków

Nuria i jej rodzina właśnie rozpoczęli długą podróż i zwiedzanie cudów natury obu Ameryk, na pokładzie bezpiecznego, wygodnego i nieustraszonego Daily 4x4. Ten terenowy pojazd wyróżnia się wszechstronnością, osiągami i dynamiką nawet na stromych zboczach i poza utwardzonymi szlakami. Podążając za ciepłą pogodą, właśnie przekroczyli granicę z Meksykiem w Tijuanie i zmierzają na południe do Baja California. Przez kilka miesięcy będą tam śledzić prognozy wiatru, cieszyć się słońcem oraz uprawiać kitesurfing w najlepszych do tego miejscach w Ameryce Północnej – także tych dostępnych wyłącznie dla pojazdów z napędem 4x4. Oprócz kitesurfowania zamierzają też obserwować wieloryby szare, orki i rekiny wielorybie. Po wizycie w Baja, pojazd wróci na północ do USA, gdzie podróżnicy odwiedzą kilka parków narodowych, w tym Yosemite, Yellowstone, Sequoia i Grand Canyon.

Daily 4x4: nowoczesność w kamuflażu vintage

Stylizacja Tigrotto dodaje charakteru IVECO Daily 4x4, podkreślając terenowe zacięcie samochodu Nurii. Producent zmodyfikował zderzak i grill oraz odtworzył oryginalną kolorystykę kultowego pierwowzoru – dwukolorowe nadwozie i czerwoną ramę podwozia. Lakierowane elementy i akcenty retro znalazły się także w kabinie. Samochód oferuje wyjątkową dzielność w terenie dzięki 3‑litrowemu silnikowi Euro VI o mocy 180 KM, sprzężonemu z automatyczną przekładnią Hi‑Matic z 16 biegami do przodu i 2 biegami wstecznymi. Alternatywa manualna ma 12 biegów do przodu i 2 biegi wsteczne. Samochód jest wyposażony w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, takie jak hamulce tarczowe z układem przeciwdziałającym blokowaniu kół (ABS) i elektroniczny program stabilizacji toru jazdy (ESP). Pojazd jest dostępny jako furgon o dopuszczalnej masie całkowitej 5,5 lub 7 ton, z ładownością do 4,3 tony. W ofercie są też wersje z napędem na jedną oś od 3,5 do 7 ton i kubaturą przestrzeni ładunkowej do 19,6 m3. Szeroka gama silników obejmuje jednostki o mocy do 210 KM.

Przygodę Núrii można śledzić na jej oficjalnych profilach na Instagramie i YouTube oraz na kanałach Iveco w mediach społecznościowych.

Źródło: Iveco
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels