Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Giganci dają przykład: 20 Volvo FM Electric dla DFDS
Utworzona: 2023-03-03

20 Volvo FM Electric trafiło do firmy transportowo-logistycznej DFDS w szwedzkim Göteborgu. To pierwsza dostawa w ramach dużego zamówienia - na 125 "elektryków".

DFDS, największy operator logistyczny w Europie Północnej z siedzibą w Kopenhadze (obecny w 20 krajach), a także znany przewoźnik promowy, złożył jedno z największych w historii zamówień na elektryczne samochody ciężarowe Volvo — dotyczy 125 sztuk modelu FM Electric. Na pierwszy rzut przekazano 20 ciężarówek. Cztery z nich są wykonane ze stali wolnej od paliw kopalnych.

Część bezemisyjnej floty, na razie14 ciężarówek ładowanych przy użyciu "zielonej" energii elektrycznej, będzie wykorzystywana do transportu towarów do i z zakładu produkcyjnego Volvo Trucks zlokalizowanego na obrzeżach Göteborga. To ważny krok na drodze do osiągnięcia przez producenta pojazdów celu w zakresie zrównoważonego rozwoju, jakim jest zapewnienie do 2040 r. łańcucha dostaw w 100% wolnego od paliw kopalnych.

Głęboko wierzymy w dawanie przykładu, a rozpoczęcie eksploatacji ciężarówek o zerowej emisji spalin w naszym własnym przepływie towarów jest ważną częścią naszej strategii tworzenia zrównoważonego systemu transportowego. Jestem dumny, że mamy DFDS jako partnera w tej podróży
zapewnił Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Wprowadzenie elektrycznych samochodów ciężarowych o zerowej emisji spalin jest częścią planu firmy DFDS, który zakłada osiągnięcie do roku 2050 neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Zastąpienie naszych konwencjonalnych samochodów ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym alternatywnymi pojazdami, takimi jak Volvo FM Electric, będzie miało znaczący wpływ na naszą emisję dwutlenku węgla. Ale ten wysiłek wymaga znacznie więcej niż inwestycji finansowych. Aby urzeczywistnić nasze ambicje klimatyczne, ważna jest współpraca z dostawcami energii i liderami branży, takimi jak Volvo Trucks. Transformacja wymaga odpowiedniej infrastruktury i współpracy w różnych obszarach społeczeństwa. Nie da się tego osiągnąć działając w pojedynkę
powiedział Niklas Andersson, wiceprezes wykonawczy i szef działu logistyki w firmie DFDS.
Od czasu rozpoczęcia produkcji akumulatorowo-elektrycznych samochodów ciężarowych w 2019 roku, szwedzki koncern sprzedał ich ponad 4300 w 38 krajach świata. Volvo Trucks oferuje pełną gamę tego typu pojazdów, w tym część produkowanych seryjnie, które można wykorzystywać w różnych zastosowaniach w miastach i transporcie regionalnym. Globalnym celem giganta jest, aby w 2030 roku 50% wszystkich nowych samochodów ciężarowych, które sprzedaje, stanowiły pojazdy elektryczne.

Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
AUTOM szkolenia


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels