Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Większa skuteczność i dokładniejsze pomiary - ruszyła wymiana fotoradarów

Utworzona: 2023-02-14


Pierwsze z 247 nowych urządzeń już zostały zamontowane. Sukcesywnie będą zastępowały te najstarsze i najbardziej wyeksploatowane.

W systemie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym pracuje obecnie 470 fotoradarów. Większość z nich to urządzenia Fotorapid CM, które są już wyeksploatowane i często ulegają awariom. Część urządzeń pracuje ponad dekadę. W związku z tym, w ramach rozbudowy i modernizacji systemu CANARD, w dotychczasowych lokalizacjach, zamontowanych zostanie 100 nowych fotoradarów Multaradar CD oraz 147 Mesta Fusion RN.

Jak zaznaczają przedstawiciele GITD, wprowadzenie do kontroli nowych urządzeń wpłynie na zwiększenie skuteczności i jakości pracy systemu. Świeże urządzenia to gwarancja ciągłości wykonywania pomiarów prędkości, a do tego wyższa jakość zarejestrowanych dowodów wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mogą one pracować w trudnych warunkach pogodowych. Są w stanie automatycznie zidentyfikować rodzaj pojazdu, czyli odróżnią np. samochód osobowy od ciężarowego. Mają one również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień.

Proces wymiany starych fotoradarów na nowe już trwa. Zamontowano siedem urządzeń Multaradar CD, w lokalizacjach:
🚩 Bukowa (woj. podkarpackie),
🚩 Klimontów (woj. świętokrzyskie),
🚩 Modliborzyce (woj. lubelskie),
🚩 Orzesze (woj. śląskie),
🚩 Paniówki (woj. śląskie),
🚩 Szczecin (woj. zachodniopomorskie),
🚩 Zgłobice (woj. małopolskie).

Wykonawca, który dostarczy i zamontuje urządzenia Mesta Fusion RN, instalacje rozpocznie w marcu. Prace potrwają do końca roku. Projekt „Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym” jest współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: CANARD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels