Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Dama w różu i MAN TGX
Utworzona: 2023-02-04

Jeanne Thylkjær Fjorback, znana jest w Danii jako Złota Rączka, która prowadzi kursy majsterkowania dla kobiet. Objeżdża Danię ze swoim warsztatem na kółkach siedząc w kabinie różowego MAN-a TGX.

Ta wyjątkowa ciężarówka o mocy 480 KM zdecydowanie rzuca się w oczy. Dodatkową uwagę przyciągają duże białe litery na boku ułożone w napis „Warsztat na kółkach dla Dunek”. Pojazd należy do 44-latki pochodzącej z małej wioski niedaleko Aarhus. Dzięki swojej determinacji, praktycznemu podejściu i innowacyjnemu myśleniu Jeanne idealnie pasuje do tej ciężarówki. Nic więc dziwnego, że w całym kraju jest znana jako Złota Rączka. co z pewnością nie pasuje do stereotypowego obrazu kobiety.
Jeanne prowadzi kursy dla kobiet, które chcą nauczyć się posługiwać narzędziami: wiertarkami, młotkami, szlifierkami...

Kobiety nie powinny być zależne od swoich mężów czy chłopaków, jeśli w domu coś się zepsuje lub trzeba coś wymienić. Każdy, kto uczestniczył w jednym z moich kursów, nie będzie już musiał pytać ekspertów ani przeszukiwać Internetu. Z łatwością naprawią cieknący kran, wymienią baterię czy zawieszą półkętwierdzi Jeanne.
Wcześniej Jeanne prowadziła kursy w Kopenhadze i Aarhus, ale w ten sposób była w stanie dotrzeć tylko do stosunkowo niewielkich grup docelowych. Poza tym, koszt wynajmu sal na warsztaty stał się zbyt wysoki. Teraz może po prostu dotrzeć swoją różową ciężarówką bezpośrednio do klientów, aby przeprowadzić warsztaty na miejscu. Jeanne kupiła pojazd we wrześniu 2021 r. Łącznie z lakierowaniem i przeróbką ciągnika i naczepy zainwestowała około 70 000 euro. Wyborem pojazdu zajął się Brian Stoltenborg, kierownik ds. sprzedaży w MAN TopUsed. Pomagał też w przebudowie naczepy chłodni na „warsztat na kółkach”.

Sprzedałem wiele ciężarówek marki MAN, ale nigdy nie miałem do czynienia z tak dziwnym przypadkiem. Sprzedaż przebiegła bardzo sprawnie i z przyjemnością udzieliliśmy Jeanne porad i wsparcia przy jej planowanych modyfikacjachmówi Stoltenborg.
Zakupiona ciężarówka, wyprodukowana w 2016 roku, była czerwona. Jeanne zdecydowała się zmienić kolor na różowy, którego używa jako elementu rozpoznawczego swojej firmy od 2015 roku. Następnie dodała białe logo: szpilkę i młotek. Zanim rozpoczęła karierę jako Złota Rączka, Jeanne spędziła 18 lat pracując jako sprzedawca w dużym duńskim browarze, ale przestało jej to sprawiać satysfakcję.

Byłam z przyjaciółmi na przyjęciu w ogrodzie, zastanawiając się nad zmianą kariery. Przyjaciele mówili mi, że powinnam rozpocząć działalność rzemieślniczą – właśnie skończyłam sama remontować stary domwspomina Złota Rączka.
Jeanne i jej mąż Dan przekształcili naczepę w doskonale wyposażony warsztat z pięcioma stanowiskami roboczymi. Jest tam też mała kuchnia i toaleta. Naczepa ma około 40 m2 powierzchni. Co roku Jeanne jest w stanie przeszkolić około 600 kobiet. W 2022 roku prowadziła kursy w 21 duńskich miastach. Trzygodzinny kurs kosztuje 150 euro. Mężczyźni nie mają wstępu, chociaż na życzenie Jeanne oferuje też kursy dla nich.

Do tej pory nie zgłosił się ani jeden. Podejrzewam, że nie chcą się przyznać, że ich umiejętności majsterkowania nie są na najwyższym poziomie i że faktycznie mogliby się czegoś nauczyćocenia instruktorka.
Po krótkim wprowadzeniu przy kawie i herbacie uczestniczki zaczynają trzy godziny intensywnej pracy na różnych stanowiskach w naczepie. Program szkolenia obejmuje wymianę kranów, zakładanie lamp i podłączanie ich do sieci elektrycznej oraz wiercenie otworów w ścianach w celu powieszenia obrazów i wieszaków za pomocą kołków rozporowych, wkrętów i poziomicy. Przechodzą również przyspieszone szkolenie na temat różnych typów śrub i odpowiednich narzędzi.

W tym roku Jeanne także chce jak najszybciej ruszyć w trasę. Jest tylko jeden problem - nie ma jeszcze prawa jazdy na ciężarówkę. Do tej pory rolę kierowcy pełnił jej mąż Dan, ale dzięki determinacji prawdopodobnie wkrótce sama zasiądzie za kierownicą swojej różowej karocy.

Źródło: MAN Truck & Bus
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels