Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowy oddział i pojazdy do zdalnej kontroli tachografów

Utworzona: 2023-02-06


W Olkuszu powstał wydział zamiejscowy Inspekcji Transportu Drogowego. W jego ramach funkcjonować będzie też Zespół Terenowy w Chrzanowie. Inwestycje wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w regionie, a także przyczynią się do zwalczania nieuczciwej konkurencji w transporcie drogowym.

Utworzenie oddziału zamiejscowego w Olkuszu zostało podyktowane bardzo dużym ruchem pojazdów ciężarowych, nienormatywnych, przewożących odpady i materiały niebezpieczne, a także ruchem autokarów oraz przewoźników zagranicznych. Jego powstanie umożliwi przeprowadzanie kontroli na DK 94, która łączy województwo śląskie z małopolskim. Powiat olkuski przecinają ponadto DW 791, 783 i 773 – ta ostatnia łączy powiat olkuski z DK 7.

Nowe samochody dla funkcjonariuszy

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie kupił również nowe pojazdy kontrolne. Trzy furgony ze specjalistycznym wyposażeniem, będące mobilnym biurem funkcjonariuszy, trafiły do małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Są one ekologiczne, wyposażone w system paneli fotowoltaicznych oraz sprzęt kontrolno-pomiarowy, dymomierze, przenośne wagi automatyczne służące do pomiaru masy kontrolowanych samochodów, a także testery. Na szczególną uwagę zasługuje wyposażenie furgonów w anteny, które umożliwiają zdalny transfer danych. Dzięki nim inspektorzy będą mogli zweryfikować stan kilkunastu parametrów informujących, czy w tachografie zostały zarejestrowane naruszenia. Pozwoli to na szybką wstępną selekcję pojazdów w ruchu. Dopiero wykrycie nieprawidłowości będzie skutkowało zatrzymaniem pojazdu i kontrolą.

Nowe pojazdy będą niezastąpionym narzędziem w zwalczaniu różnego typu oszustw i manipulacji stosowanych przez nieuczciwych przewoźników i kierowców. Furgony zostały sfinansowane z funduszy pochodzących z rezerwy celowej, w związku z wdrażaniem regulacji w ramach Pakietu Mobilności.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels