Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Autonomiczny transport kluczem do większego bezpieczeństwa i lepszej wydajności
Utworzona: 2023-01-31

Takiego zdania jest Grupa Volvo, która inwestuje w Waabi. Przedsięwzięcie ma na celu opracowanie nowej generacji technologii jazdy autonomicznej dla ciężarówek.

REKLAMA
Kanadyjska firma Waabi wykorzystuje zaawansowaną technologię sztucznej inteligencji do testowania, oceny umiejętności i ostatecznie uczenia wirtualnego kierowcy bezpiecznego i wydajnego manewrowania. Ma ona służyć jako podstawa komercyjnego rozwiązania autonomicznego transportu ciężarowego. Jesteśmy pod wrażeniem tego, co osiągnęli i widzimy, że Grupa Volvo może przyczynić się do rozwoju ich działalności. Obecnie badamy możliwości współpracy mówi Martin Witt, prezes Volvo Group Venture Capital.
Ciągły wzrost popytu na usługi drogowego transportu towarowego sprawia, że rośnie presja na każdą część łańcucha dostaw. Zdaniem Grupy Volvo kluczem do zapewnienia dodatkowej przepustowości, większego bezpieczeństwa i lepszej wydajności jest autonomiczny transport ciężarowy.

Partnerstwo i inwestycje są kluczem do komercjalizacji autonomicznych rozwiązań transportowych na dużą skalę. Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję Grupy Volvo o wsparciu inwestycyjnym dla firm takich jak Waabi, które budują nowy ekosystem transportowy mówi Nils Jaeger, prezes Volvo Autonomous Solutions.
Niedawno firma Waabi zaprezentowała system Waabi Driver, swoją podstawową koncepcję autonomicznej ciężarówki, zaprojektowaną z myślą o komercjalizacji na dużą skalę i bezpiecznym wdrożeniu. Uzupełnieniem tego rozwiązania jest symulator Waabi World, w którym system wirtualny kierowca jest konfrontowany z ogromną liczbą różnych sytuacji drogowych pozwalających mu doskonalić umiejętności prowadzenia pojazdu, co w dalszej perspektywie otwiera drogę do powszechnego zastosowania autonomicznej ciężarówki w realnym świecie.

Pewnego dnia technologia jazdy autonomicznej zmieni oblicze transportu ciężarowego i logistyki, ale na razie branża pojazdów autonomicznych jeszcze nie osiągnęła tego etapu. Nasze podejście oparte na sztucznej inteligencji jest kluczem do wdrożenia tej technologii na dużą skalę. Inwestycja Grupy Volvo to kolejny krok w naszej podróży, szczególnie jeśli chodzi o naszą wspólną troskę o bezpieczeństwo powiedziała Raquel Urtasun, założycielka i dyrektor generalny Waabi.
Źródło: Grupa Volvo
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
STALSPEED


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels