Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Volvo Trucks Polska i Ekoenergetyka łączą siły
Utworzona: 2023-01-05

Połączenie to jest kolejnym krokiem milowym w zakresie rozwoju branży elekromobilnej.

W obliczu coraz większych wyzwań stawianych przed sektorem transportu ciężkiego w zakresie elektryfikacji floty i rozbudowy infrastruktury ładowania Volvo Trucks Polska i Ekoenergetyka-Polska łączą siły i zawierają umowę o współpracy.

Przedstawiciele spółek zawarli umowę na rzecz zeroemisyjnego transportu ciężkiego i optymalizacji sprzedaży produktów. Umowa obejmuje także działania promocyjne i edukacyjne poprzez wspólne przedsięwzięcia, eventy i projekty.

Już od kilkunastu miesięcy dostarczamy z sukcesami na terenie Polski elektryczne samochody ciężarowe Volvo Trucks. Aby rozwój elektromobilności przyśpieszył jeszcze bardziej potrzebne są kompleksowe rozwiązania, jakich oczekują nasi klienci, w tym przede wszystkim wsparcie, doradztwo i możliwość dostawy szybkich ładowarek o najwyższej jakości. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Ekoenergetyka, dzięki której będziemy mogli dostarczać kompleksowe rozwiązania transportowe – Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Sektor motoryzacyjny przechodzi olbrzymią zmianę, w ciągu najbliższych 10 lat zmieni się bardziej niż na przestrzeni ostatniego pół wieku. Jesteśmy gotowi na nadchodzące zmiany i łączymy siły, aby wspierać rozwijającą się branżę. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Volvo Polska- Petros Spinaris, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Ekoenergetyka-Polska S.A.
Elektromobilność wkracza w rejony, o których na co dzień nie myślimy. To także rewolucja w transporcie ostatniej mili, transportu na średnie lub duże odległości, a nawet w gospodarce komunalnej. Pojazdy elektryczne będą przyszłością flot dostawczych i komunalnych. Coraz częściej klient będzie oczekiwał wykorzystywania we flotach pojazdów elektrycznych między innymi ze względu na oczekiwania rynku, ale także przez regulacje prawne. Nowelizacja ustawy o elektromobilności ułatwia samorządom wprowadzanie Stref Czystego Transportu, w których ograniczone lub zabronione będzie korzystanie z samochodów spalinowych. Pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu zostanie wdrożona w Krakowie, ale już teraz większość samorządów przygotowuje się na wielkie zmiany.

Volvo Trucks Polska i Ekoenergetyka mają już pierwsze sukcesy w tej dziedzinie. Od listopada tego roku w Gnieźnie działa elektryczny pojazd miejskich służb komunalnych na podwoziu VOLVO FE ELECTRIC. Ekoenergetyka-Polska zapewniła dwustanowiskową ładowarkę DC o mocy 2x40 kW do testów, które bezawaryjnie wykonała ponad 60 pełnych cykli ładowania.

Źródło: Volvo Trucks Polska
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels