Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kabina drugim domem. Tutaj w dosłownym znaczeniu...

Utworzona: 2023-01-14


Film zamieszczony na kanale YouTube prezentuje w szczegółach kabinę Volvo VNL - widzianą od wewnątrz i z zewnątrz. Producent zapewnia, że komfort pracy i odpoczynku kierowcy podniósł na niespotykany dotąd poziom. Prezentuje nową kabinę sypialną jako bardzo cichy i luksusowo wyposażony dom na kołach.

W długiej i wysokiej kabinie Volvo VNL na wszystkie przewożone przedmioty można bez trudu znaleźć odpowiednie miejsce z wygodnym dostępem. Są nawet szafki na odzież wiszącą i obuwie. Odpoczywając na wygodnej dolnej leżance z grubym materacem (z gąbki lub sprężynowym) i stelażem, który unosi się do pozycji półleżącej, kierowca może np. obejrzeć film na ekranie telewizora o przekątnej 32 cali. Ma na wyciągnięcie ręki m.in. wysuwany ze ściany blat oraz panel kontrolny z wieloma funkcjami, w tym ryglowania drzwi i aktywowania alarmu jednym przyciskiem - przydatnej w przypadku prób włamania.


W miejscu dolnej leżanki można urządzić kącik dla dwojga osób z miejscami do siedzenia i dużym stołem. Do przechowywania żywności służy duża lodówka, a do podgrzewania potraw kuchenka mikrofalowa. Rolety okienne przypominają te z samolotów, a przyjemny klimat po ich zasunięciu uzyskuje się po włączeniu oświetlenia Ambient.


Podczas pracy kierowca również może korzystać z wielu udogodnień i ciekawych rozwiązań. Nowy fotel kierowcy typu Reefer Seat ma nie tylko funkcję podgrzewania, ale i chłodzenia. Prowadzący ciężarówkę ma przed sobą kierownicę typu Position Perfect z bardzo szerokim zakresem regulacji, na której sensownie rozmieszczono dużą liczbę przełączników. Intuicyjne sterowanie poszczególnymi funkcjami pojazdu jest mocną stroną tej kabiny, a wskazania wyświetlacza komputera pokładowego są dla kierowcy łatwe do odczytania.


W zasięgu jego prawej ręki umieszczono dodatkowy ekran dotykowy z dostępem do nowego centrum informacyjno-rozrywkowego (możliwość korzystania z Wi-Fi, Bluetooth i GPS). Ciekawym rozwiązaniem są podwieszane uchwyty na kubki, puszki i butelki o różnej średnicy, dla których można znaleźć najlepsze miejsce położenia.

Zmniejszona masa układu przeniesienia napędu odpłaca się większą oszczędnością paliwa niż w przypadku poprzedniej kabiny.Źródło i screeny: YouTube
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels