Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Jubileusz unikalnego pojazdu
Utworzona: 2022-12-09

Fabryka Mercedesa-Benza w Wörth obchodzi szczególny jubileusz: 20 lat temu rozpoczęła się tam produkcja modelu Unimog, który wcześniej był produkowany w siostrzanym zakładzie w Gaggenau.

REKLAMA
Od rozpoczęcia produkcji w 1951 roku z linii produkcyjnych zakładów w Gaggenau i Wörth zjechało ponad 370 000 egzemplarzy tego modelu. Faktyczne zastosowania Unimoga są bardziej różnorodne, niż w przypadku jakikolwiek innego pojazdu. Obejmują m.in. takie zadania jak odśnieżanie torów i holowanie zepsutych pociągów, pielęgnację terenów zielonych lub funkcjonowanie jako karetka pogotowia w najtrudniejszym terenie. Wspinając się na najwyższy wulkan świata, Unimog ustanowił również światowy rekord wysokości dla pojazdów kołowych. O jego popularności i niezawodności świadczy również wybór czytelników magazynu OFF ROAD: po raz 18. z rzędu został wybrany „Pojazdem terenowym roku”.

Zakład w Wörth am Rhein, będący największą montownią samochodów ciężarowych Mercedesa produkuje modele Actros, Arocs i Atego. Obok Unimoga, powstają tu również modele specjalne Econic i Zetros. W 2021 roku uruchomiono seryjną produkcję akumulatorowego eActrosa; w 2022 roku z linii montażowej zjechała druga seryjnie produkowana ciężarówka elektryczna eEconic. Zakład jest również centrum kompetencji globalnej sieci produkcyjnej Mercedes-Benz Trucks. Zatrudniająca około 10 000 pracowników fabryka jest drugim co do wielkości pracodawcą w Nadrenii-Palatynacie.

Żródło: Daimlertruck
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Colian Logistic sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels