Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Więcej możliwości konfiguracji i wykorzystania w szerszym zakresie zastosowań
Utworzona: 2022-12-07

Podczas jazdy próbnej przedprodukcyjny egzemplarz nowego Mercedesa eSprintera przejechał 475 km zużywając 21,9 kWh na 100 km.

Nowy eSprinter zostanie wprowadzony na rynek z trzema różnymi zestawami akumulatorów - do jazdy próbnej wybrano pojazd przedprodukcyjny z największym z nich. Aby pokazać, że pojazd jest dopracowany pod względem wydajności, wybrano wersję długą z wysokim dachem.


Przejazd odbył się w ruchu śródmiejskim, na drogach federalnych i autostradach po pagórkowatym terenie Jury Szwabskiej. W czasie testu kierowcy towarzyszył inspektor z TÜV Süd, który czuwał nad obiektywnością uzyskanych wyników.


Trasa rozpoczęła się spod Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie i przebiegała drogą B10 w kierunku Göppingen i dalej do Ulm. Stamtąd przejazd był kontynuowany autostradami A8 i A99 do lotniska w Monachium. Droga powrotna wiodła autostradą do węzła Wendlinger Kreu, a stamtąd drogami B313 i B10 do muzeum. Najniższy punkt trasy był położony na wysokości 210 m n.p.m. a najwyższym na wysokości 785 m n.p.m. Po przybyciu na miejsce pozostały zasięg wyniósł ok. 20 km.


Dzięki trzem akumulatorom i kilku wariantom nadwozia, nowy eSprinter zapewnia więcej możliwości konfiguracji i wykorzystania w szerszym zakresie zastosowań. Zasięg może być ponad dwukrotnie większy niż w obecnym eSprinterze, w zależności od konfiguracji. Samochód będzie produkowany w Charleston (Karolina Południowa, USA), Düsseldorfie i Ludwigsfelde od drugiej połowy 2023 roku. Sprzedawany będzie nie tylko w Europie, ale i w USA i Kanadzie.


Od połowy dekady Mercedes-Benz Vans będzie wdrażał kolejny etap swojej strategii elektryfikacji: od 2025 roku wszystkie średnie i duże samochody dostawcze oparte na nowej architekturze modułowej będą wyposażone wyłącznie w napędy elektryczne.

Źródło: Mercedes-Benz Vans
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels