Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ułatwi komunikację z A4 oraz ruchu między Polską a Czechami
Utworzona: 2022-11-08

Od 7 listopada br. zmotoryzowani mogą już korzystać z ponad 14-kilometrowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w ciągu DK 40.

Nowy odcinek trasy stanowi kontynuację oddanej do użytkowania w 2010 r. południowej obwodnicy tego miasta. Obwodnica zlokalizowana jest na terenie województwa opolskiego i śląskiego, na terenie gmin Kędzierzyn-Koźle, Ujazd i Rudziniec.

Dzięki realizacji tej inwestycji wyprowadzony został ruch tranzytowy zarówno z Kędzierzyna-Koźla, jak i z Ujazdu. Budowa nowego odcinka drogi o parametrach pozwalających na prowadzenie ruchu ciężkich pojazdów, z dala od terenów zabudowanych, poprawi komfort jazdy i bezpieczeństwo kierowców poruszających się tą trasą. Znacznie skróci też czas przejazdu podróżujących pomiędzy województwem opolskim i śląskim, ułatwiając komunikację z A4 oraz w ruchu międzynarodowym między Polską a Czechami powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Obwodnica Kędzierzyna-Koźla rozpoczyna się rondem w ciągu DK40, omija Sławięcice oraz Ujazd, a następnie włącza się z powrotem do DK40 na terenie gminy Rudziniec, tuż za granicą województw. Do skrzyżowania z DW426 jest to droga jednojezdniowa z dodatkowym pasem do wyprzedzania o przekroju (2+1), natomiast na pozostałym odcinku ma przekrój jednojezdniowy, dwupasowy. Umożliwi ona również również skomunikowanie z terenami inwestycyjnymi zlokalizowanymi w sąsiedztwie DK40 oraz w całym woj. opolskim, dzięki czemu pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy regionu.

Obwodnica Kędzierzyna-Koźla to jedna z trzech nowych obwodnic na drogach krajowych w woj. opolskim. Na etapie realizacji w systemie Projektuj i buduj są jeszcze dwie obwodnice: Olesna w ciągu S11 i Praszki w ciągu DK45. Ich udostępnienie do ruchu zaplanowano wiosną przyszłego roku.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels