Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Dostawy w ciągu 48 godzin

Utworzona: 2022-11-04


Wrocławski oddział Dachser od września uruchomił dwie nowe bezpośrednie linie drobnicowe do Holandii.

Dotychczas funkcjonowała tylko jedna linia łącząca Wrocław z północną częścią Holandii. Teraz zasięg rozszerzył się na pozostałą część tego kraju. Jedna z nowo otwartych linii prowadzi do Rotterdamu, a druga do Zavenaar. Dzięki nowym rozwiązaniom dostawy - głównie z branży metalowej, elektrycznej i papierniczej - będą obsługiwane jeszcze szybciej. Wszystkie kursy realizowane są codziennie.

Organizacja dodatkowych połączeń ma na celu skrócenie czasu dostaw i zwiększenie bezpieczeństwa tranzytu. To rozwiązanie minimalizuje ryzyko uszkodzeń i potencjalnych opóźnień w transporcie poprzez eliminację zbędnych punktów przeładunków. Oznacza bardziej konkurencyjne warunki cenowe.

Lepiej dla środowiska

Zmiana sposobu dostawy wiążę się również z redukcją zużycia paliwa, a tym samym zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych związanych z transportem. Na obniżony ślad węglowy wpływa także zastosowanie kontenerów wymiennych zamiast standardowych naczep.

Transport oparty jest na kontenerach swap, które umożliwiają załadunek na podwójnym pokładzie, mieszcząc maksymalnie 72 palety EUR, w porównaniu do 33 na standardowej naczepie. Rozwiązanie to ma wymiar ekologiczny, pozwalając na zmniejszenie śladu węglowego o ponad 50% mówi Tomasz Szczepura, kierownik Działu Handlowego oddziału Dachser we Wrocławiu.

Poszerzanie horyzontów

Nowe połączenia są realizowane w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na transport do i z Polski w kierunku Morza Północnego.

Holandia i Polska jeszcze nigdy nie były tak blisko siebie. Uruchomienie nowych połączeń będzie dla naszych klientów zauważalną zmianą, która przełoży się na szybsze i jeszcze bezpieczniejsze dostawy, maksymalizując zadowolenie konsumentów ze sposobu realizacji stwierdza Tomasz Szczepura.
Źródło: Dachser
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels