Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Sztuczna inteligencja zwiększa bezpieczeństwo transportu

Utworzona: 2022-11-08


Webfleet z nagrodą za projekt bezpieczeństwa drogowego.

Cieszące się globalnym zaufaniem rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą zdobyło tegoroczną nagrodę Telematics Award w kategorii "Najlepszy Projekt". Zwycięski projekt bazuje na Webfleet Video, rozwiązaniu telematycznym wykorzystującym sztuczną inteligencję (AI).

Rozwiązanie Webfleet Video łączy nagrania z kamer samochodowych, informacje przekazywane przez sztuczną inteligencję w kabinie kierowcy oraz dane dotyczące jazdy, aby pomóc kierowcom uniknąć niebezpieczeństwa i uchronić firmy transportowe przed nieuzasadnionymi roszczeniami. RiskGuard i ich doradcy ds. bezpieczeństwa wykorzystują je do opracowywania dalszych środków bezpieczeństwa koncentrujących się na zapobieganiu wypadkom i związanym z nimi przestojami i kosztami. Oprócz poprawy bezpieczeństwa kierowców, mają one również na celu poprawę działań w obszarze zrównoważonego rozwoju flot – oba cele są istotne dla stowarzyszeń HDN i HDNA, zajmujących się ubezpieczeniem od ryzyka firm transportowych.

Bardzo cieszymy się z decyzji jury, ponieważ podkreśla ona, jak ważne dla firm jest promowanie bezpiecznej jazdy wśród pracowników. Ten projekt oferuje narzędzia potrzebne do poprawy stylu jazdy kierowców, co z kolei przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. To także dobra wiadomość dla firm, które biorą w nim udział. Mniej wypadków oznacza większe bezpieczeństwo kierowców, mniej zakłóceń i mniej kosztownych napraw, przestojów i roszczeń- powiedział Taco van der Leij, VP Webfleet Europe.
Od 2010 roku nagroda Telematics Award jest wręczana co dwa lata przez grupę medialną Telematik-Markt.de. Konkurs ma na celu uczynienie branży telematycznej bardziej przejrzystą, lepiej znaną i łatwiejszą do zrozumienia dla użytkowników. Jest także okazją do przedstawienia przyszłych trendów wraz z przykładami najlepszych praktyk. Zgłoszenia do nagrody są sprawdzane i oceniane przez jury, w skład którego wchodzą eksperci branżowi.

Źródło: Webfleet
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels