Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Autonomiczna ciężarówka przewiezie towary na trasie długości 300 km

Utworzona: 2022-10-04


Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach partnerstwa między Scanią a niemiecką firmą HAVI Supply Chain, dostawcą usług logistycznych dla sektora przemysłu spożywczego.

Celem testu pilotażowego jest uzyskanie informacji na temat efektywności autonomicznych ciężarówek w przewozach między centrami logistycznymi. Podczas testu autonomiczna ciężarówka będzie przewozić ładunki wykonując trzygodzinną podróż na trasie długości około 300 km między Södertälje i Jönköping. Będzie to część dłuższego przepływu logistycznego realizowanego dla firmy HAVI, przy czym na pierwszym i ostatnim kilometrze ciężarówką będzie kierował człowiek.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w nadchodzących latach nastąpią zasadnicze zmiany w systemie transportowym w związku z niedoborami kierowców i malejącymi marżami, więc proces doskonalenia technologii jazdy autonomicznej trzeba zacząć się od razu. Już teraz musimy się nauczyć, jak realizować przewozy w trybie autonomicznym, abyśmy byli gotowi, gdy tylko technologia będzie sprawdzona. Jesteśmy przekonani, że ten program pilotażowy będzie niezwykle ważnym krokiem naprzód mówi Robert Melin Mori, kierownik projektu w firmie Scania.

Decyzja o wyborze firmy HAVI jako partnera projektu nie była zaskoczeniem. Obie firmy mają już za sobą długą historię współpracy w ramach kilku przyszłościowych inicjatyw dotyczących transportu zelektryfikowanego, które są wynikiem podjętych przez nie zobowiązań do dekarbonizacji systemu transportowego i badania innowacji w celu poprawy wydajności i zrównoważonego rozwoju komercyjnych operacji transportowych.

Źródło: Scania
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels