Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Dostarczył towar w rekordowym tempie
Utworzona: 2022-09-14

A wszystko dzięki zastosowaniu systemu TIR.

Jako wiodący dostawca usług logistycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce DB Schenker przeprowadził pierwszy transport TIR w regionie Zatoki Perskiej (GCC). Ładunek sprzętu IT z Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), z powodzeniem dotarł do miejsca docelowego na lotnisku Dammam w Arabii Saudyjskiej w rekordowym czasie.

System TIR skrócił całkowity czas transportu na tej trasie, a DB Schenker zaoszczędził znaczną ilość czasu na przejściach granicznych, szczególnie w Arabii Saudyjskiej. Dzięki pasom ekspresowym i cyfrowym procedurom celnym ciężarówka TIR przekroczyła granicę Batha w Arabii Saudyjskiej w niecałe trzy godziny.

Tatiana Rey-Bellet. dyrektor IRU ds. TIR i Transportu z radością przyjęła wiadomość o tym, że DB Schenker dołączył do rodziny TIR na Bliskim Wschodzie.

Obecnie system ten funkcjonuje w pięciu krajach regionu GCC: w Kuwejcie, Omanie, Katarze, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Czas transportu między Jordanią a ZEA przez Arabię Saudyjską został skrócony o 50%, między Omanem a Arabią Saudyjską o ponad 70%, a między Arabią Saudyjską a ZEA o ponad 90%.

Źródło: IRU
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels