Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Stabilność i elastyczność w trudnych czasach- receptą na sukces
Utworzona: 2022-08-04

Podczas wymagającego okresu na rynku w 2021 roku, firma cargo - partner odnotowała pokaźny wzrost obrotów, oraz świetne wyniki w wielu innych obszarach swojej działalności. Tendencja wzrostowa znajduje również odzwierciedlenie w rozbudowie globalnej sieci oddziałów i zwiększeniu
pojemności magazynów.

Po przekroczeniu po raz pierwszy miliarda euro obrotów w 2020 roku, międzynarodowy dostawca usług transportowych i logistycznych odnotował w ubiegłym roku dalszy ich wzrost. W porównaniu do roku poprzedniego obroty firmy wzrosły o 72% i osiągnęły ponad 1,8 mld euro.

Innowacyjne rozwiązania i rozbudowa sieci

Wcześnie zorientowaliśmy się, co będzie miało znaczenie w przypadku kryzysu Covid i szybko zareagowaliśmy, dostosowując nasze wewnętrzne procesy oraz zakres usług. Jeszcze bardziej wzmocniliśmy naszą pozycję w Europie Środkowej, Wschodniej oraz w Azji, a także zdobyliśmy nowe, strategicznie ważne rynki, otwierając biura w Wielkiej Brytanii, Grecji, Macedonii Północnej, Australii, a ostatnio w Indonezji. Pojawiamy się tam, gdzie nasi klienci nas potrzebują, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju firmy i długoterminowych relacjach z klientami- powiedział CEO cargo - partner Pan Stefan Krauter jest zadowolony z pozytywnego wyniku.
W transporcie kolejowym FCL cargo- partner obsłużył w ubiegłym roku 15 000 TEU – to prawie 40% więcej niż w 2020 roku, natomiast masa przewiezionych ładunków w transporcie kolejowym LCL wzrosła z 66 000 do 110 000 m³. Pomimo zawieszonego Nowego Jedwabnego Szlaku z powodu konfliktu na Ukrainie, cargo - partner oferuje alternatywę w postaci usługi „Adria Express Service” między Azją a portem Koper w Słowenii, a także spersonalizowanych rozwiązań czarterowych. Pomimo napiętej sytuacjina rynku, przesyłki frachtu morskiego również osiągnęły rekordowy poziom 318 000 TEU.

Boom w transporcie lotniczym, wzrost w transporcie drogowym oraz logistyce magazynowej

Operator logistyczny odnotował wysoki wzrost we wszystkich obszarach pod względem wolumenu, ale największym motorem sprzedaży były historycznie wysokie wyniki w transporcie. Największy wzrost zaobserwowano w transporcie lotniczym, gdzie masa przetransportowanych towarów wzrosła z ponad 180 000 t do prawie 240 000 t w 2021 roku. Ten wzrost o ponad 32% można przypisać głównie szerokiej gamie rozwiązań czarterowych i awaryjnych firmy, które od jakiegoś czasu cieszą się rosnącym zapotrzebowaniem klientów.

Rozszerzona oferta usług w segmencie transportu drogowego i magazynowania w cargo- partner przyczyniła się do wzrostu obrotów o 19,3% w 2021 roku. Powierzchnia magazynowa w całej grupie cargo - partner wzrosła z 260 000 m² do ponad 280 000 m², m.in. poprzez zainwestowanie w nowe powierzchnie magazynowe np . w Niemczech , Chorwacji, Słowenii, Chinach i Tajlandii. Oczywiście wzrost ten znajduje również odzwierciedlenie w liczbie pracowników: cargo - partner zatrudnił w 2021 r. ponad 500 nowych pracowników, a obecnie zatrudnia 3900 osób w 40 krajach.​

Mimo pandemii obroty firmy w 2021 r. osiągnęły rekordowy wynik 125,7 mln euro. To ponad 86% więcej niż w roku 2020. Wynik ten spowodowany był wzrostem liczby wysyłek, ich kubatury oraz stawek w transporcie cargo - partner w Polsce podejmuje też ważne kroki w zakresie zapewnienia jakości oferowanych usług oraz budowania zaufania wśród obecnych i potencjalnych klientów oraz partnerów. Nowo uzyskany certyfikat ISO 9001:2015 potwierdził ich kompetencje. Firma z powodzeniem uzyskał a certyfikat IFS dla transportu drogowego, morskiego, lotniczego i kolejowego, który potwierdza fachową wiedzę i jakość procesów podczas transportu żywności. Oprócz IFS, cargo - partner w Polsce uzyskał również certyfikat GDP na krajowy i międzynarodowy przewóz towarów farmaceutycznych.

Źródło: cargo-partner
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels