Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Czas na naczepę...
Utworzona: 2022-05-20

Szwedzka firma Einride, producent nowoczesnych środków transportu ładunków, elektrycznych i autonomicznych, zaprezentowała prototyp nowej naczepy oraz nowe funkcje platformy Saga.

Na pierwszej konferencji dla użytkowników Einride Mesh 2022, która odbyła się w Göteborgu i była transmitowana przez Internet, zaprezentowano projekt nowej elektrycznej naczepy, służącej optymalizacji wykorzystania floty i obniżeniu kosztów działalności transportowej. Naczepa została zaprojektowana z myślą o integracji z ciągnikami elektrycznymi i autonomicznymi Einride w celu uzyskania optymalnych osiągów. Będzie również kompatybilna z konwencjonalnymi ciągnikami elektrycznymi. Zastosowanie jako źródła napędu naczepy nowych akumulatorów o mocy 320 kWh zapewni zasięg do 650 km.


Platforma cyfrowa Saga, z którą będzie połączona nowa naczepa, umożliwi monitorowanie transportowanego ładunku oraz pozwoli na przesyłanie w czasie rzeczywistym danych dotyczących np. stopnia realizacji zamówień czy terminów przeglądów. Produkcja egzemplarzy do testów pilotażowych rozpocznie się w 2023 roku.

Platforma Saga została wprowadzona na rynek w 2021 r. przy okazji oficjalnego wejścia firmy Einride na rynek USA. Teraz zaprezentowano rozszerzony i poprawiony interfejs użytkownika pierwszych oryginalnych aplikacji: Evolve, Explore, Book i Orchestrate. Klienci będą mieli dostęp do nowych funkcji od października tego roku.


Aplikacja Evolve generuje plany dotyczące elektryfikacji i automatyzacji transportu, identyfikuje obszary nadające się do elektryfikacji i określa potencjalny wpływu transportu na środowisko. Eksplore wizualizuje dane obejmujące statystyki kosztów, stopień realizacji zamówień, emisje CO2, itp. Book śledzi przesyłki od momentu skompletowania do dostarczenia odbiorcom (aplikacja może być połączona z systemem zarządzania zamówieniami). Orchestrate daje aktualny obraz całej floty ciężarówek elektrycznych i dostępnych ładowarek.

Udostępniono również platformę programistyczną API, Einride Extend, umożliwiającą dostęp i skalowalną adaptację oprogramowania Einride do większego ekosystemu. Platforma będzie dostępna dla dotychczasowych klientów pod koniec tego roku. Przedstawiono również zapowiedzi trzech dodatkowych aplikacji – Deliver, Dock i Own – zawierających instrukcje dla kierowców, umożliwiających połączenia między terminalami wysyłkowymi i monitorowanie rentowności. Aplikacje zostaną wprowadzone do użytku w roku 2023.

Źródło: Einride
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Bus Premium Class


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels