Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Inteligentna stacja ładowania zaprojektowana z myślą o potrzebach kierowców
Utworzona: 2023-12-04

Stacja Smartcharger znajduje się w mieście Rosersberg, położonym około 40 km na północ od Sztokholmu. Obiekt posiada udogodnienia, takie jak toalety i prysznice, ale służy też jako miejsce, w którym kierowcy mogą sprawdzać stan naładowania akumulatora ciężarówki.

Inwestycja realizowana we współpracy z firmą Polar Structure, deweloperem i inwestorem w dziedzinie infrastruktury, to początek rozwoju globalnej sieci stacji ładowania ciężarówek elektrycznych Einride. Stacja Smartcharger została zaprojektowana z myślą o potrzebach kierowcy. W momencie otwarcia do dyspozycji jest dziewięć stanowisk, wszystkie z możliwością ładowania dynamicznego, co pozwala na jednoczesne ładowanie ośmiu ciężarówek. Stacja jest podzielona na dwa obszary – pięć stanowisk „Charge & Go” przeznaczone do szybkiego ładowania i cztery stanowiska „Charge & Park” do powolnego ładowania w nocy. Stacja jest wyposażona w interaktywne wskaźniki, które informują kierowców o dostępności ładowarek oraz pokazują stan naładowania akumulatorów. Znajdująca się na terenie obiektu poczekalnia dla kierowców oferuje nie tylko udogodnienia, takie jak toalety i prysznice, ale także służy jako miejsce, w którym kierowcy mogą z łatwością sprawdzać na bieżąco stan akumulatora i pozostały czas ładowania, moc wyjściową i wydajność za pośrednictwem ekranów znajdujących się w poczekalni lub w aplikacji na smartfona.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu w całej Szwecji, powstają już kolejne stacje Smartcharger. Mniejsze powstały już w Borås, Markaryd i Ljungby, a kolejna pełnowymiarowa stacja Smartcharger zostanie otwarta w Varberg w 2024 r. Obiekt będzie miał kluczowe znaczenie dla funkcjonowania sieci Nordic Link, która łączy kraje nordyckie z kontynentem europejskim. W USA pierwsza stacja ładowania Einride Smartcharger z 65 stanowiskami zostanie otwarta w Los Angeles, umożliwiając obsługę do 200 pojazdów dziennie. Budowa stacji ładowania Einride Smartcharger jest częściowo finansowana ze środków programów Klimatklivet i NextGenerationEU.

Źródło: Einride
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels