Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pomaga firmom transportowym i operatorom flot w przygotowaniu pojazdów na wyzwania przyszłości
Utworzona: 2022-05-16

W tym celu Continental wprowadził szereg rozwiązań i technologii, które oszczędzają zasoby i zmniejszają ślad węglowy pojazdów. Działania skupiają się na czterech strategicznych obszarach: ochronie klimatu, czystej mobilności, gospodarce o obiegu zamkniętym i zrównoważonych łańcuchach dostaw.

REKLAMA
Świadomość wydajności i zrównoważony rozwój już dawno stały się istotnymi czynnikami konkurencyjności dla firm transportowych. W związku z tym opony o niskim oporze toczenia stanowią już część podstawowej specyfikacji w wielu flotach. Obecnie jednak szukamy czegoś więcej – zrównoważonego rozwoju w całym cyklu życia opony mówi Ralf Benack, szef działu 360° Solutions w Continental.
Podejście zrównoważone zaczyna się już na etapie pozyskiwania materiałów, rozciąga się na procesy produkcyjne i obejmuje również korzystanie z trwałych, energooszczędnych opon. Cały proces kończy bieżnikowaniem opon oraz starania o zwiększenie wykorzystania w produkcji surowców uzyskanych z recyklingu starych opon. Wszystkie te usługi oferowane są w pakiecie zarządzania oponami Conti360° Solutions – który obejmuje wybór odpowiedniej opony, stałe monitorowanie danych dotyczących opon i system przesyłania zużytych opon z powrotem do programu ContiLifeCycle, dzięki czemu opony mogą cieszyć się drugim, a nawet trzecim życiem.

Rozwiązania Conti360° Fleet: prawidłowy dobór opon i cyfrowe zarządzanie oponami

Oprócz usługi ContiFitmentService, która pomaga klientom w dokonaniu właściwego wyboru opony do danego zastosowania, kolejnym kluczowym elementem rozwiązań flotowych firmy Continental jest cyfrowy monitoring opon za pomocą systemu ContiConnect, obejmującego różne moduły, które klient może wybrać zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Wykorzystując czujniki wewnątrz opon, system ten umożliwia menedżerom flot dostęp do informacji o oponach (ciśnienie i temperatura) w czasie rzeczywistym dla całej floty. Szybkie wykrywanie uszkodzeń opony zapobiega przebiciu. System pozwala też utrzymywać optymalne ciśnienie w oponach, co zmniejsza zużycie paliwa. Dzięki temu, floty mogą eksploatować opony przez dłuższy okres przy jednoczesnej minimalizacji rzeczywistych kosztów całkowitych pojazdów. Producent umożliwia wykonanie kolejnego kroku w kierunku konserwacji predykcyjnej dzięki systemowi ContiConnect 2.0 i czujnikom nowej generacji, które dostarczają jeszcze więcej danych o oponach.

ContiLifeCycle: drugie i trzecie życie opon

Gdy bieżnik opon premium się zużyje, można aktywować kolejny moduł pakietu Conti360° Solutions dla flot: usługa bieżnikowania ContiLifeCycle. Zarządzanie osłonkami odbywa się za pośrednictwem portalu internetowego ContiCasingAccount. Recykling karkasów opon pozwala na zmniejszenie zużycia zasobów nawet o 70% w porównaniu z produkcją nowej opony od podstaw. Oprócz tego producent stosuje specjalne technologie w najnowocześniejszym zakładzie ContiLifeCycle, aby umożliwić ponowne wykorzystanie gumy ze starych opon do produkcji nowych i bieżnikowanych opon, zmniejszając w ten sposób emisję CO2 oraz obniżając zużycie materiałów i wody.

Zrównoważony rozwój, ochrona klimatu i ślad węglowy są od wielu lat kluczowymi zagadnieniami dla branży transportowej. Dzięki naszym rozwiązaniom chcemy pomóc flotom w stawianiu czoła tym wyzwaniom i wspierać je na drodze do zrównoważonego zarządzania flotą. Dlatego też koncentracja na zrównoważonym rozwoju została zapisana w naszym programie strategicznym Wizja 2030. Nasza regenerowana opona ContiRe EcoPlus HT3 sprawia, że jesteśmy pierwszą firmą zajmującą się bieżnikowaniem w regionie EMEA, która oferuje nowe i bieżnikowane modele opon, których przebieg i opory toczenia pozostają praktycznie niezmienione mówi Ralf Benack, dyrektor ds. rozwiązań 360° w Continental.
Ulepszona opona ContiRe EcoPlus HT3 charakteryzuje się niskimi oporami toczenia, co zapewnia doskonałą efektywnością paliwową na długich dystansach.

Źródło: Continental
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels