Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu Markusberg
Utworzona: 2021-11-30

Jak poinformowało Ministerstwo Mobilności i Robót Publicznych Luksemburga, w ramach działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego od 1 grudnia 2021 r. zostanie uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości w tunelu Markusberg na autostradzie A13.

O zainstalowaniu fotoradarów informują znaki umieszczone przed wjazdem do tunelu w obu kierunkach. Radar oblicza średnią prędkość pojazdów na całej długości tunelu (1600 m). Maksymalna dozwolona prędkość jazdy w tunelach wynosi 90 km/h, jest jednak ograniczona w kierunku Niemiec do 70 km/h dla pojazdów użytkowych o dopuszczalnej masie całkowitej 7,5 t. Przewidziano tolerancję 3 km/h lub 3% dla prędkości powyżej 100 km/h - zostanie ona odjęta od obliczonej wartości pomiaru.

Dodajmy, że jest to drugi odcinkowy pomiar prędkości na drogach Luksemburga - pierwszy znajduje się na trasie N11 między Waldhof i Gonderange.

Podobnie jak w przypadku innych fotoradarów w Luksemburgu, zdjęcia zostaną usunięte nie później niż dwa tygodnie po zapłaceniu opodatkowanego mandatu - informuje ministerstwo. Zapisane zdjęcia nie nadające się do wykorzystania są usuwane nie później niż dwa miesiące po ich zapisaniu. W przypadku postępowania karnego termin usunięcia zdjęć biegnie od dnia, w którym akta sprawy zostały ostatecznie zamknięte, gdy orzeczenie sądowe nie podlega już odwołaniu lub gdy powództwo publiczne uległo przedawnieniu.

Resort mobilności podkreśla, że konsekwencje jazdy z nadmierną prędkością mogą być w tunelu bardziej dramatyczne niż na otwartej drodze. W przypadku incydentu kierowcy mają ograniczone pole manewru dla uniknięcia wypadku lub minimalizacji jego skutków. Ponadto służby ratownicze mogą mieć utrudniony dostęp do miejsca zdarzenia, szczególnie w przypadku pożaru.

Źródło: Ministerstwo Mobilności i Robót Publicznych Luksemburga
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels