REKLAMA

Przewiezie 120 ciężarówek. Wraca piąty prom na trasę Dover-Calais
Utworzona: 2021-05-04

P&O Ferries ogłosiło powrót "Pride of Burgundy" na kluczową trasę w czerwcu br.

Tym samym flota P&O na trasie Dover-Calais powróci do ilości sprzed pandemii tj. do pięciu jednostek, co pozwoli armatorowi rozszerzyć ofertę rejsów dla firm przewożących ładunki między Wielką Brytanią i krajami Unii Europejskiej. Statek będzie pływał wyłącznie w trybie frachtowym.

W 2019 roku udział P&O Ferries w wolumenie przewozów promowych w Cieśninie Dover wyniósł ponad 50 procent. W tym samym roku operator stał się częścią DP World, wiodącego globalnego dostawcy inteligentnych rozwiązań logistycznych, który odnotował solidne wyniki finansowe za rok 2020, zwiększając przychody o 11% do 8.553 milionów dolarów.

Cieszę się, że mogę powitać piąty prom w naszej flocie na trasie Dover-Calais. Pozwoli nam to zwiększyć elastyczność usług dla klientów i pomoże zaoferować efektywne przewozy frachtowe, w czasie, gdy gospodarka wraca do normy. Dover-Calais to ważny szlak handlowy zarówno dla gospodarek Wielkiej Brytanii i UE, jak i dla tysięcy firm, które polegają na naszych usługach, a naszym celem jest umocnienie pozycji lidera na tym rynku. Moje przesłanie dla klientów frachtowych jest proste: jako P&O zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pozostać marką godną zaufania oraz dostarczać towary od początku do końca, rozwiązując najbardziej złożone problemy logistyczne, wykorzystując zintegrowane zasoby promowe i logistyczne powiedział David Stretch, CEO P&O Ferries.

Jesteśmy wiodącym dostawcą inteligentnej logistyki, wspomagającej przepływy globalnego handlu. Chciałbym podziękować wszystkim w P&O Ferries, którzy ciężko pracowali, aby utrzymać płynność handlu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jestem podekscytowany możliwościami, jakie daje dodanie czwartego promu na trasie Dover-Calais, zarówno jeśli chodzi o rozwój naszej oferty dla klientów, jak i możliwości dalszego wzrostu dla P&O dodał Mike Bhaskaran, COO Logistics & Technology DP World.Źródło: P&O Ferries
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels