REKLAMA

Przejmuje usługi w transporcie drogowym z Finlandii do krajów bałtyckich
Utworzona: 2020-11-20

Greencarrier Freight Services, będąca częścią Greencarrier Group, zakupiła firmę Transpoint International Oy, należącą do VR Group, która do tej pory specjalizowała się w usługach logistyki drogowej w krajach bałtyckich i krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Firma Transpoint International, jeden z czołowych graczy na rynku usług w transporcie drogowym z Finlandii do krajów bałtyckich, posiada wieloletnie doświadczenie i zróżnicowaną bazą klientów. Dla nas to ważny i naturalny krok na drodze do zapewnienia naszym klientom długoterminowych i zrównoważonych rozwiązań. Dzięki usługom transferowym realizowanym przez Transpoint International w krajach bałtyckich i na terenie Europy Środkowo-Wschodniej staliśmy się jednym z największych operatorów w regionie mówi Mikael Forsberg, dyrektor generalny Greencarrier Freight Services.

Zakup to element strategii Greencarrier Freight Services polegającej na ciągłym dążeniu do osiągania wzrostu na rodzimym rynku w regionie basenu Morza Bałtyckiego i umacnianiu pozycji firmy w Finlandii, krajach bałtyckich i krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Na przestrzeni lat rynek przeszedł wiele zmian, a my odpuściliśmy konkurowanie na rynku usług w międzynarodowym transporcie drogowym. W firmie poczyniono duże postępy, a nasi pracownicy świetnie się spisali. Usługi międzynarodowe nie są jednak podstawą strategii VR Transpoint. Firma będzie się dalej rozwijać, będąc własnością Greencarrier Freight Services, która zamierza zainwestować w ten obszar działalności mówi starszy wiceprezes VR Transpoint Martti Koskinen.

W ramach transakcji działalność transportowa w krajach bałtyckich i Europie Środkowo-Wschodniej zostanie w całości przejęta przez Greencarrier Freight Services. Około 40 osób pracujących w Finlandii, Estonii, Łotwie i Litwie przejdzie do nowego pracodawcy.

Źródło: Greencarrier Freight Services
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels